„Podařilo se nám získat záštitu italského velvyslanectví a pozvat do Kroměříže hned několik významných osobností spjatých s Itálií," prozradila europoslankyně Olga Sehnalová, která dny pořádá.

Hned na pondělí přijal pozvání například italský dirigent Walter Attanasi, který koncertuje na prestižních světových scénách. V úterý se pak lidé dočkají povídání o italštině a jejím postavení ve světové hudbě s ukázkami a minikurzem italštiny s kroměřížskou hudebnicí Irenou Salvadori.

„V rámci programu se nezapomene ani na děti, které v Knihovně Kroměřížska čekají soutěže, kvízy, výtvarné dílničky a hry inspirované Itálií," řekla europoslankyně. Středa pak bude na Starém pivovaru ve znamení sicilské mafie a dalších velkých kriminálních systémech v jižní Itálii.

„Program v sobotu zakončí procházka Kroměříží, jejíž podobu po staletí utvářeli italští mistři, s výkladem Miroslava Kindla z Arcidiézního muzea Kroměříž," dodala Olga Sehnalová. Během týdne pak budou k vidění výstavy fotografií, karnevalových masek nebo literatury, ve vybraných restauracích bude možné ochutnat také italské speciality.