Kvůli jejímu úrazu se jej však lidé nedočkali, vstupenky zůstaly v platnosti a koncert byl přeložen na březen.

Do koncertu zbývá ještě několik desítek minut, v Domě kultury však už začíná být těsno. Ještě před osmnáctou hodinou je u vchodu dav lidí se vstupenkami čekající na odbavení.

Čas ale nezadržitelně běží, pořadatelé zavírají dveře do společenského sálu a na pódium nevstupuje, jak by mnozí čekali, zlatá slavice Hana Zagorová, ale český zpěvák, kytarista, hudební skladatel, textař a moderátor Petr Rezek.

Udeří do strun kytary a jednou z prvních písní, kterou posluchačům zahraje, je ta s názvem Rozdíly (A přesto mám tě rád). Lidé poslouchají, ti, co znají texty, se přidávají a tleskají do rytmu. V pauze mezi písničkami se v jednom okamžiku z pódia s mikrofonem naklání k jednomu z posluchačů v prvních řadách.

„Na něco velice rád vzpomínám. A vy určitě také, a to na dobu, kdy nám bylo patnáct. To nám všechny průšvihy procházely," říká Petr Rezek.

Při jedné skladbě neváhá sestoupit z pódia mezi lidi. Obchází kolem nich po okrajích sálu, přičemž nepřestává zpívat. U několika dam se zastavuje a zpívá v jejich blízkosti, dívá se jim do očí.

„Nejsem si jistý, zda jsem už ve Zdounkách někdy byl. Ale zřejmě ne, protože takový krásný sál bych si zapamatoval," potěšil zdounecké obyvatele Petr Rezek. Netušil však, že celý Dům kultury prošel před pár lety nákladnou rekonstrukcí. Sál vznikl přestavbou někdejšího zastaralého kinosálu.

„Chtěl jsem vám popřát pěkné Vánoce, když jsme tu měli být před svátky. Nestalo se tak ale. I tak bych vám rád popřál pěkné Vánoce, ale ty letošní," říká těsně před rozloučením Petr Rezek.

Své příznivce zpěvák těšil zhruba hodinu, neradi jej pak proto pouštěli z pódia. Po zhruba patnáctiminutové pauze na pódium vchází Hana Zagorová. V průběhu vystoupení však zklame několik příznivců. Odmítá, aby si ji lidé opakovaně fotili s bleskem a také videozáznamy.

„Já jsem Hanku Zagorovou už jednou naživo viděla v Kroměříži. Tehdy si při vystoupení rozbila hlavu," vzpomíná během akce jedna z fanynek Magda Krčmářová ze Zdounek. Doma má i jejích několik cédéček. „Nejraději mám ty její staré písničky, nejvíce asi Maluj zase obrázky," přiznává Magda Krčmářová.

Starších písniček se nakonec také dočkala. „Lidé se na mě vždycky obracejí a říkají, kterou písničku by chtěli slyšet," říká v průběhu svého koncertu Hana Zagorová. Zní také skladba Můj čas známá ze seriálu Sanitka. Tu lidé vítají s nadšením, tleskají a pískají.

Refrén jedné písničky dokonce zpěvačka nejenže zpívá, ale ukazuje jej také ve znakové řeči. Malá slečna v první řadě ji přitom napodobuje. „No ty jsi ale šikovná. Pěkně ti to šlo," pochválila ji Hana Zagorová a vyzvala ji, aby si přišla za ní pro fotku.

Česká pěvecká stálice také publiku položila otázku, zdali- pak ví, kolik nazpívala za svou kariéru písní. Nikdo neuhádl. „Skoro osm set," překvapila Hana Zagorová. Na závěr vystoupení obdržela od pořadatelů kytku a zazpívala si také duet s Petrem Rezkem.

„Vůbec jsem nevěděla, že tu má být dneska koncert. Dozvěděla jsem se to od kamarádky teprve v pět hodin, takže jsem narychlo vyrazila. Mám je ráda oba, nejvíce jejich společnou píseň Duhová víla. Takže za pět šest jsem byla u pokladny a kupovala si tu lístek," směje se Jana Barošová z Koryčan.