Zní to až neuvěřitelně, že si na Masters odbudou svou koncertní premiéru, a to nejen pro Česko. Nikdy nehráli ani na Slovensku nebo v Polsku. A právě fanouškům z těchto zemí bude věnováno jejich Best of show na Masters.

Američtí Twisted Sister byli v uplynulých letech po svém návratu na koncertní pódia hlavní hvězdou velkých festivalů po celém světě. V posledních šesti letech například vystupovali na největším německém festivalu Bang Your Head, švédském Sweden Rock či kalifornském Rock of Age a mnoha dalších.

„Na vizovický Masters of Rock jsme se je snažili pozvat už třikrát, ale vždycky to ztroskotalo na jednom a tom samém. Na finančních nárocích. Kapela vždycky chtěla tak velký honorář, že jsme ho nebyli schopni akceptovat. To je důvod, proč dosud v Čechách nikdy nehrála,“ zdůvodnil šéf pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Zároveň dodal, že kapela ani od dob své největší slávy v osmdesátých letech neslevila nic ze svých požadavků.

Nabízí se otázka, zdali organizátoři sehnali na letošní ročník více peněz. Skutečnost je však daleko kurióznější. „Pomohla nám úžasná náhoda. Produkční manažer Twisted Sister je náš kamarád. Jezdí na koncerty i s finskou kapelou Lordi. Na jednom turné Twisted Sister vylíčil, jaká je Masters of Rock skvělá událost. Řekl to přímo skupině a ne managementu, a té se jeho reference tak líbila, že přikázala svému agentovi, aby se s námi na vystoupení na našem festivalu domluvil,“ popisuje nadšeně Jiří Daron s tím, že karta se tak obrátila. Proti nim už nestál žádný zatvrzelý manažer, ale chlapík, který se s agenturou chtěl domluvit.

Fandové ve Vizovicích se mohou těšit také na autogramiádu, která je naplánována před samotným koncertem, a to přesně od 18 hodin. Další hvězdou, která vystoupí dnes hodinu po půlnoci na hlavním pódiu, je strašidelná kapela Watain. Švédská ortodoxní black metalová smršť, původem z Uppsaly.

Watain například vyhráli i cenu Grammis, což je švédská obdoba známé trofeje Grammy, a mohou se chlubit přímo hrůzostrašnými vystoupeními. „Pro mě je Watain srdcovka, takže se mi bude asi líbit úplně vše, co vydají. Tak zlou kapelu jsem pěkně dlouho neviděl, samej oheň, hořící trojzubce, no slast. Moc se těším, až je uvidím konečně naživo,“ popisuje své pocity fanoušek Petr Janeček.

Za zmínku stojí také australští rock´n´rolloví rebelové Airbourne, kteří na Masters vystoupí úplně poprvé. Zahrají po hlavní hvězdě dnešního večera Twisted Sister patnáct minut po 23. hodině. Autogramiáda kapely Watain se bude konat v 19.20 hodin večer. Po nich ve 20 hodin zasednou za stoly australští Airbourne.

ZUZANA MOLKOVÁ