Velké starosti organizátorům při letošní přípravě dělalo počasí. „Celý týden pršelo a byl problém v tom rozmáčeném terénu vytyčit trať, posekat trávu, ale byli jsme připraveni udělat to za všech okolností,“ poznamenala starostka Věra Halamová.

Letos se na jednotlivá stanoviště v lese postavilo dvaačtyřicet masek. Jednou z nich byla i postava známého tlouštíka Obelixe, kterou ztvárnila ve vlastnoručně vyrobeném kostýmu Michaela Dobroslávková z Bařic.

„Dřív jsem chodívala za Makovou panenku a poslední čtyři roky jsem na děti v lese čekala jako čarodějnice. Letos jsem měla za úkol jen navigovat auta na parkoviště, ale nedalo mi to a všechny jsem překvapila svým novým kostýmem,“ vysvětlila.

Na procházku lesem plným pohádkových postaviček se vypravili nejen obyvatelé Bařic a přilehlého okolí. „Já jsem přijel z Malé Morávky a moc se mi tu líbí. V Bařicích mám babičku a když je Pohádkový les, tak vždycky přijedu. Ze všeho nejvíc se mi líbí čerti a pak taky Eliška ze mlejna,“ svěřil se Jakub Vald.