U jeho stolku byla neustále fronta těch, kteří čekali, až od něj odejdou změněni například na svou oblíbenou pohádkovou postavu.

„Udělal jsem tři spidermany, asi pět motýlků a koček, a spoustu dalšího," usmál se Petr Janko.

Malování na obličej je prý pro něj jen koníček, žádnou uměleckou školu ani kurz neabsolvoval. Vystudoval totiž obor kuchař – číšník a jako kuchař pracuje už téměř osm let ve zlínské Naději .

Ve volném čase se ale věnuje make-upu a maskám a to především na sobě.

„Jsem ale dobrý i na ostatní. Tvořím zombie a používám i třeba latex nebo želatinu. Naposledy jsem dělal Uršulu z Malé mořské víly," vzpomíná Petr Janko.

Tato činnost se odborně nazývá cosplayerství, které spočívá v tom, že si člověk vytvoří kompletní masku i s kostýmem. Obvykle jde o postavy z anime nebo mangy, tedy japonské kultury a her. Vytváření nezahrnuje pouze napodobování účesu, líčení a oblečení postav, ale často i chování, zvyků, nebo třeba používání oblíbených slov či hlášek dané postavy

„Sjíždíme se i s ostatními cosplayery a milovníky Japonska na různých soutěžích. Jedna taková je třeba na Anime festu v Brně. Jmenuje se Eurocosplay a jezdíme tam reprezentovat naši republiku," vysvětlil.

Cosplayerství se věnuje zhruba pět let a mezi ostatními lidmi v komunitě je už dost dost známý. Inspiraci čerpá z videoblogů na internetu a má i své oblíbené cosplayery: jinak je v tomto odvětví samouk. Má ale i jiné koníčky.

„Věnuji se IT, překládám různé texty z angličtiny a také se snažím učit japonštinu," prozradil.

Na jednom z festivalů v Brně si zvolil pro svůj vzhled ženskou postavu, a následně jej oslovil slavný travestita.

„Ptal se mě jestli se tomu věnuji profesionálně. Slovo dalo slovo a začal jsem se tedy věnovat i travesti show," pousmál se Petr.

Vystupuje na nejrůznějších akcích, především ale na severu Moravy, kde má hodně přátel.

„Nejsem veden v žádné agentuře, vystupuji jen tak individuálně," krčí rameny.

Při travesti show si prý nevolí pro svůj kostým žádnou slavnou osobnost, tak jak to většinou diváci znají.

„Jsem zkrátka originál každým coulem," uzavírá Petr Janko s úsměvem.