Oslavy vypuknou v sobotu v pět hodin večer v kulturním domě setkáním tamních obyvatel. V půl sedmé pak na obedním úřadě odstartují hned dvě výstavy, které potrvají až do pondělí.

„Jedna bude patřit právě historii obce a druhá pak kočárkům a panenkám z konce devatenáctého a dvacátého století,“ uvedla místostarostka obce Jiřina Hurtová.

Stěžejní program se rozjede v neděli, kdy dopoledne prostory před obecním úřadem obsadí jarmark s rukodělnými výrobky. Nebudou chybět ani sladkosti. „Prezentovat se zde budou vlastně všechny místní spolky a organizace. V kapli se ráno uskuteční tradiční mše svatá a od tří odpoledne pak za obecním úřadem vystoupí Malá Rusava a folklórní soubor z Chorvatska,“ doplnila Hurtová.

Na chalupě zahrádkářů budou mít prostor zase místní chovatelé a pěstitelé, ti představí své drobné zvířectvo a plodiny. „V ulici Na Kůtku pak pro změnu Oldtimer Club Helfštýn předvede svá historická vozidla a motocykly,“ pokračuje ve výčtu místostarostka.

Zájemci mohou zavítat také na den otevřených dveří výchovného ústavu pro mládež a dětské SOS vesničky, pro příznivce sportu pak v neděli odpoledne fotbalové hřiště ovládne turnaj mužů.