Přímo v Kroměříži se už tradičně zpívalo ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy. Koledy si tam nejen tamní obyvatelé, ale i příchozí zazpívali už počtvrté, jako každoročně je k tomu doprovázel skvěle sladěný pěvecký sbor AVE Arcibiskupského gymnázia Kroměříž pod vedením sbormistra Jakuba Macka.

A ohlasy byly veskrze pozitivní.

Zdroj: DENÍK/Soňa Ličková

„Moc se mi zpívání líbilo a byl jsem potěšen, že byla letos ještě větší návštěva ze stramy veřejnosti, než loni," pochvaloval si za všechny obyvatele ředitel domova Radovan Ředina.

Každoročně si koledy nenechá ujít třeba Růžena Lukášová z Kroměříže. „Strašně se nám to líbilo. Kluci ve sboru drží spodní tóny, takže to krásně zní. A doprovod na klávesy byl výborný," řekla Deníku.

Společně s ní dorazila na akci také Marie Plachá z Kroměříže. „I mě se akce moc líbila. Jsem nadšena, že sbor tvoří mladí, kteří zpívání krásně oživí," dodala žena.

Letošní koledy si nenechal ujít ani kroměřížský místostarosta Pavel Motyčka.

„Je to určitě hezká tradice. Myslím si, že právě návrat ke tradicím obecně je dnes velmi důležitý. Dříve možná byly Vánoce plné právě těch vztahů a byl tam třeba ten nedostatek materiální, a dnes se to trochu obrací. Všichni máme materiálních statků dost, ale vytrácejí se právě vztahy a hodnoty kolem nich. A právě koledy nám to myslím pěkně připomínají," uzavřel Pavel Motyčka.

V Kurovicích pořádala zpívání za tamní obec Lenka Václavíková (FOTOGALERIE).

„Jsme moc rádi, že jsme se přihlásili. Naši spoluobčané se sešli v hojném počtu u kostela, všichni byli nadšeni a moc spokojeni. Na zahřátí jsme pro dospělé připravili svařené víno a pro děti punč, k zakousnutí slané občerstvení a perníčky. Těšíme se na další ročník do kterého se určitě znovu rádi zapojíme," uvedla pro Deník organizátorka akce.

Hodně lidí se sešlo i v Holešově (FOTOGALERIE).

„Nachystala jsem šedesát zpěvníků, které ani zdaleka nestačily. Odhadem si přišlo zazpívat k holešovské kašně přes dvě stovky lidí," poznamenala Barbora Winklerová z tamního SVČ TyMy s tím, že u mikrofonů stály děti z holešovského pěveckého sboru Banana Vox.