Soutěž je určena pro děti a mládež ve věku od čtyř do osmnácti let. „Letošního čtvrtého ročníku se jich účastní téměř tři sta. Soutěžit můžou například v kategoriích herec, zpěvák, showman, tanečník, hudebník, malíř nebo scénárista,“ vyjmenovala zakladatelka a organizátorka akce Lenka Urbanová.

Nejtěžší je podle ní kategorie moderátor a režisér. „Jsem ráda, že se nám podaří vždycky objevit děti s velkým talentem. Stává se, že se pak přihlásí do některého z oborů v základní umělecké škole,“ pochvaluje si organizátorka, která v hulínské ZUŠ vyučuje literárně – dramatický obor.

O sošku Hulínského Oskara usilují soutěžící nejen z Hulína, ale také například z Kroměříže či z Tlumačova. „Zúčastnit se může každý, kdo má co předvést. Docházka do základní umělecké školy není rozhodně podmínkou,“ poznamenala organizátorka.

Nejlepší umělci z řad soutěžících budou oceněni na galavečeru, který se bude konat v pátek v Kulturním klubu. „Kromě tradičních sošek dostanou i cenu starosty a místostarosty města, základní školy nebo základní umělecké školy. Chceme, aby bylo oceněno co nejvíce dětí,“ vysvětlila Urbanová.

Novinkou letošního ročníku bude i finanční ohodnocení vítězů. „Rozdělíme mezi ně částku od jednoho do tří tisíc korun. Vyhlašování výsledků se zúčastní také imitátoři známých tváří nebo pohádkových postav. Letos to bude Ewa Farná, Shrek s Fionou nebo Oškliváka Katka,“ slíbila zakladatelka Hulínského Oskara