Jedna z nejvýznamnějších akcí, které město pořádá, začne už ve čtvrtek 11. května večer ve velkém sále holešovského zámku, kde vedení radnice předá granty neziskovým organizacím.

Následující pracovní den bude program také spíše večerní. Ten začne v pět hodin a jako symbol přátelství Česka a Chorvatska vystoupí několik skupin mažoretek a také renesanční soubor Veronika Desinič.

Po nich se návštěvníci mohou těšit na známou českou zpěvačku doprovázenou smyčcovým kvartetem.

„O půl osmé večer si přijdou na své milovníci hudby a především fanoušci Dashy – muzikálové herečky a především zpěvačky s neuvěřitelným rozsahem a fantastickou barvou hlasu, kterou doprovodí Epoque Quartet,“ láká na koncert mluvčí Holešova Jana Rohanová.

Oslavám města se budou holešovští věnovat také celou sobotu 13. května. Už od osmi hodin ráno bude na náměstí Dr. E. Beneše v provozu jarmark, který opět obohatí i kulturní program. Jarmark potrvá až do tří hodin odpoledne, už hodinu před jeho koncem však začne ve sportovní hale tamní 1. základní školy mezinárodní přehlídka mažoretek.

Také první víkendový den se ponese v duchu partnerství.

„Součástí sobotního programu bude slavnostní podpis Memoranda o partnerské spolupráci měst Holešov a Skawina,“ zmínila holešovská mluvčí Jana Rohanová.

Stane se tak pátým spřáteleným městem.

„Polské město se tak připojí k čtyřem dalším oficiálním partnerským městům, kterými jsou slovenské Turčianské Teplice a Povážská Bystrica, polská Pszczyna a chorvatský Desinič,“ dodala mluvčí.

Jako závěr sobotního programu budou od pěti hodin oceněny osobnosti města za rok 2016.

Cela akce skončí druhou květnovou neděli mší svatou za Holešov i za představitele partnerských měst, která bude od půl desáté ráno sloužena v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Vedení radnice však nezapomnělo ani na den matek, na který ještě v neděli naváže.

„V patnáct hodin odpoledne na zámeckém nádvoří vystoupí soubor Banana Vox a svým komponovaným pořadem popřeje maminkám k jejich svátku,“ přiblížila závěr programu Jana Rohanová.