„Program Percussion show bude i letos pestrý a opět založený na tom, že mladí bubeníci se na pódiu vystřídají s profesionály a nakonec si pak všichni zahrají dohromady," popsal hlavní organizátor Petr Žůrek, který učí na ZUŠ v Kroměříži a koncertuje se zpěvačkou Věrou Špinarovou.

Mezi hlavní hosty patří například přední český bubeník Josef Cigánek, který už minulý týden vedl v Domě kultury bubenický workshop.

„Podílí se na práci předních českých a slovenských interpretů, jako jsou Michal David, Helena Vondráčková, Karel Gott, a skupiny Team nebo Krucipüsk," dodal organizátor.

Na přehlídce vystoupí i americká kytaristka Janet Robin, která si připravila speciální program s bubeníky Petrem Ptáčkem a Martinem Novákem, který je bubeníkem zpěvaček Jany Kirschner a Lenky Dusilové. „Vystoupí i duo Emil a Jakub, které proslavila televizní soutěž ČeskoSlovensko má talent," podotkl Petr Žůrek.

Profesionály doplní i německý bubeník Gregor Kruyer, který učí na konzervatoři v Kroměříži a hraje ve Zlínské filharmonii. „Percussion show ale byla a je o dětech a pro ně. Tradičně se tedy předvedou žáci a soubory z bubenických tříd ZUŠ Kroměříž, ZUŠ Holešov a i studenti konzervatoře," ujistil organizátor.

Závěrečný koncert, který spojí dohromady hned třicet bubeníků, doprovodí i světelná show, přehlídku pak doplní příští středu vystoupení nového projektu Drumphonic.