Kasovním trhákem je tady filmová pověst o krvavé Čachtické hraběnce Alžbětě Bathoryové. O velkém zájmu svědčí i dlouhé fronty u pokladny, které musejí trpěliví diváci vystát. Běžně tam přitom člověk spatří jen hrstku lidí.

Snímek Bathory z koprodukce Slovenska, Česka, Maďarska a Velké Británie už v Kroměříži od 28. srpna do prvního zářijového dne shlédlo 1746 lidí. „Očekáváme návštěvnost až dva tisíce diváků. Film se totiž u nás promítá až do 3. září. Vysoký počet diváku byl u Bathory předpokladem, u nás navíc ale překonává i návštěvnost Svěrákových Vratných lahví,“ prozradil s úsměvem provozovatel kina Nadsklepí Kroměříž Karel Šafařík.

Bathory byl podle něj už dlouho očekáván. „Je to nejdražší a kvalitně natočený film v Evropě. Jeho premiéra byla několikrát odložena. Vysoká návštěvnost u Bathory je celosvětovým trendem. Je to nejúspěšnější film tohoto roku, nejinak je tomu i u nás,“ připomněl Šafařík.

Poslední možnost shlédnout legendu o Čachtické paní mají zájemci v kroměřížském Nadsklepí dnes, a to v 17 a 19.45 hodin. Historický velkofilm promítne po 20. září i holešovské kino Svět.