Nechyběl ani nefalšovaný šerif, který vítal hosty a staral se o jejich zábavu.

K tanci hrála holešovská kapela Texas.

„S touto skupinou spolupracujeme už dlouho a pokaždé vytvoří skvělou atmosféru,“ řekla ředitelka volnočasového centra Jarmila Vaclachová. Dodala, že pro návštěvníky je přichystaná také bohatá tombola.

Lidé se skvěle bavili. „Chodíme na country bály moc rádi,“ svěřili se manželé Dolečkovi z Kroměříže, jejichž stylové oblečení bylo perfektně sladěno a také taneční umění potvrdilo, že na bále nejsou náhodou. „Jezdíme do kroužku county tanců až do Ostrožské Lhoty. Scházíme se asi ve dvanácti lidech a občas i vystupujeme,“ vyprávěli. Manželé si však také posteskli, že podobných country akcí je v regionu celkem málo.

Nenudili se ani manželé Nebuželští. „Máme podobné akce moc rádi,“ sdělili s úsměvem, když obdivovali ceny v tombole.

Ozdobou večera byl samozřejmě samotný šerif. „Mým úkolem je přivítat hosty a oficiálně bál zahájit,“ řekl Dušan Polášek. Na otázku, jaké je jeho civilní povolání, odpověděl s úsměvem, ale také s hrdostí, že je skutečně šerif. „Pracuju na ranči v Kostelanech. Během kulturních akcí vystupuji jako ochránce zákona. Když žádná akce není, dělám na ranči všechno, co je potřeba,“ uvedl Polášek své povolání na pravou míru.