Řadu činností pro dříve narozené připravuje Klub seniorů města Kroměříže, který sídlí na Velehradské ulici.

„Máme toho opravdu hodně: besedy, promítání, zájezdy nebo třeba soutěže. Každý měsíc navíc pořádáme zábavné odpoledne s hudbou. Ženy mají čas i na pokecání, je jich u nás totiž převaha," vyjmenoval předseda Klubu seniorů Vladimír Koutský.

Do klubu se podle něj může přidat kdokoliv, dokonce bez jakéhokoliv členského příspěvku.

„Kompletní seznam připravovaných akcí na každý měsíc, je vyvěšen v podloubí kroměřížské radnice," informoval předseda.

Pod Klub seniorů spadá mimojiné také Centrum pro seniory Zachar. Tady pravidelně cvičí, trénují paměť, provádějí ruční práce nebo také Nordick walking což je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi.

Od 22. října také zahajují počítačový kurz. „O ten je mezi seniory největší zájem, ceny jsou přijatelné: na půl roku stojí kurz šest set korun, cvičení dokonce jen dvěstěkorun," prozradila přesedkyně centra Marie Foltýnová.

Na vybranou aktivitu je podle ní potřeba se přijít ve středu domluvit. Některé kurzy jsou už totiž plné, někde se však dá ještě přidat.

V nejbližší době v centru připravují například besedu o Austrálii a Novém Zélandu.

„Strávila jsem tam dva a půl měsíce a chci z tohoto pobytu předat ostatním poznatky," řekla Deníku předsedkyně. Spolupracují také s Centrem zdraví, s kterým v listopadu chystají besedu o inkontinenci.

„Někteří lidé s problémem úniku moči se totiž stydí a nechtějí třeba ani nikam chodit. Lékaři jim na této besedě však poradí," dodala.

Spojit pohyb se zábavou mohou senioři také na turnaji v bowlingu, který centrum pořáda 21. října v kuželně v Dolních Zahradech.

„Je ale potřeba se nahlásit nejpozději ve středu před turnajem," upozornila Marie Foltýnová.

Čas s ostatními známými ráda tráví i například Anna Petrová z Kroměříže.

„Dřív jsem chodívala hodně tancovat. Naposledy jsem se byla podívat na rozloučení s létem na výstavišti Floria. Program byl opravdu pestrý a moc mě bavil. Dozvěděla jsem se i spoustu užitečných informací," prozradila důchodkyně.

Zájem o činnost některého z organizací určených přímo pro seniory má také.

„Kamarádka je v jednom z klubů a je tam spokojená, takže přemýšlím že to také vyzkouším. Jedna skupina totiž prý jezdí na výlety do vinných sklepů, které mě lákají," dodala.

Pravidelné Setkání se seniory připravují na začátek listopadu členové kulturního výboru z Rusavy. Úvodním slovem návštěvníky přivítá starosta obce a potěšit seniory přijdou mimojiné svým vystoupením například děti z mateřské a základní školy pásmem písniček a básniček.

„Každý rok vypomáhá také Vladimír Češek, který hrával v Moravance a je učitelem na umělecké škole v Bystřici pod Hostýnem. Se svými žáky se v posledních letech setkal od seniorů s největším ohlasem," míní předseda kulturního výboru Daniel Krajcar.

Toto setkání na Rusavě pořádají už řadu let. Vstupné je zdarma a dokonce senioři dostanou od obecního úřadu i malé pohoštění zdarma.

„Je to dobrá příležitost pro setkání se známými. I když řada důchodců už třeba tančení moc nezvládá, je to pro ně určitě spestřením," dodal Daniel Krajcar.

Kam vyrazit v říjnu v Kroměříži:

Akce Klubu 
seniorů Kroměříž:

13.10. Promítání videa z činnosti Klubu seniorů

16.10. Beseda o působení T. G. Masaryka na Kroměřížsku – Mgr. Pálka

20.10. Minikvíz

23.10. Soutěž v šipkách o ceny

27.10. Posezení u kávy a čaje

30.10. Vzpomínka na zesnulé 
členy, poezie

Akce centra pro seniory 
Zachar v Kroměříži:

21.10. Turnaj v bowlingu

22.10. Zahájení 
počítačového kurzu

Každé pondělí také cvičení.