Muzikál o masožravé květině, kterou vypěstoval baron Kratzmar proto, aby se pomstil za pětku na vysvědčení, připravovali herci od poloviny dubna pod režijním vedením Radka Balaše. Divadelníci sami přiznávají, že tak náročný projekt ještě nezkoušeli. „Ve Slováckém divadle pracuji pravidelně a s přípravou každé nové inscenace hercům pomaličku zdvihám onu pomyslnou laťku náročnosti, abych zjistil, kdy konečně narazím na strop jejich možností. Jenomže oni mě zatím pokaždé převezli a laťku s přehledem přeskočili. Bojím se, že to nakonec dopadne tak, že nebudu stačit já jim. Je tady výtečný soubor,“ řekl režisér Radek Balaš, jenž navázal na předchozí úspěšné projekty, které v Uherském Hradišti připravil. Muzikály Donaha! i Sugar patří k nejnavštěvo­vanějším titulům, druhý jmenovaný má za sebou už pětašedesát vyprodaných repríz.

Režisér a choreograf divadelníky nešetřil ani tentokrát. Připravil šestnáct hudebních čísel, herci vystřídají během představení přes sto čtyřicet kostýmů, počty rekvizit vyšplhaly z původních sto padesáti na několik stovek, realizaci muzikálu zajišťují desítky lidí od zvukařů a osvětlovačů přes garderobiérky, rekvizitářky, jevištní techniku a další profese.

Slovácké divadlo chystá i překvapení. Zdroje z divadla mluví o tom, že vedení usiluje o premiérovou návštěvu herců, kteří hráli ve slavném filmu a v přísné tajnosti vzniká i CD s hudbou z muzikálu. Na webových stránkách divadla bude během prázdnin navíc uveřejněná hudební ukázka z muzikálu. Po prázdninách se mají diváci nač těšit.