Benefiční slibka ve vsetínském kulturáku

Kdy: neděle 30. března od 17 hodin

Kde: Vsetín, velký sál Domu kultury

Benefiční koncert Valašského orchestru lidových nástrojů a jeho hostů je připraven na neděli 30. března ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně. Výtěžek ze vstupného připadne Léčebně dlouhodobě nemocných Vsetínské nemocnice. Peníze poslouží mimo jiné k nákupu nových lůžek.

Návštěvníci benefičního koncertu se mohou těšit na reprízu úspěšné zpěvohry Osloboděná slibka. V ní se na jevišti představí stovka účinkujících. Mezi nimi budou členové souborů Vsacánek, Vsacan, Kotár i Jasénka, ale také kumštýři mimovsetínských seskupení. Například členové operního sboru Národního divadla Moravskoslezského a dechová hudba Polančanka.

Hlavní role příběhu na motivy pověstí z knihy Heleny Mičkalové ztvární Klára Blažková-Obručová, Rudolf Danajovič, Ivana Kašparová a Martin Rožnovják. Autorem hudby je vedoucí Valašského orchestru lidových nástrojů Jiří Kašpar, libreto zpracovala Ivana Kašparová.

Na elektrofolk můžete zajít v Napajedlích

Kdy: sobota 29. března od 20 hodin

Kde: Klášterní kaple v Napajedlích

Fiordmoss je česká elektro-folková kapela založená v Brně, která překračuje hranice české nezávislé scény zdánlivě protichůdné rané inspirace přetavili ve dvojici kritikou oceňovaných EP a vydali se hledat štěstí do evropské Mekky alternativní kultury, do Berlína. Ve svém zvuku kombinují elektronickou a akustickou složku, prvky rocku, popu a techna s důrazem na vizuální stránku své prezentace. Fiordmoss vystoupí v sobotu 29. 3. od 20 hodin v Klášterní kapli v Napajedlích.

Za modrým majákem na Modrou

Kdy: sobota 29. března v 9 hodin

Kde: areál hotelu Skanzen v Modré

Až se v sobotu v devět hodin rozlehne v areálu hotelu Skanzen na Modré houkání sirén a na vozidlech hasičů budou blikat modré majáčky, nemusíte se bát. Nepůjde o požár, ale o akci, která dětem i dospělým přinese pořádnou porci zábavy.

Zajímavá show, která potrvá až do 13 hodin, ponese název Modrý maják na Modré. V jejím průběhu představí svoji techniku hasiči, Policie ČR a zdravotnická záchranná služba. Rychlost, výbušnost, přesnost a dramatický náboj nabídnou ukázky požárního útoku v provedení dobrovolného hasičského potěru ze Starého Města a Salaše. Za pozornost bude stát i ukázka hašení požáru osobního automobilu.

Na zámku zazpívá Ostrožský skřivánek

Kdy: neděle 30. března v 15 hodin

Kde: zámek v Uherském Ostrohu

Dost možná i některou z budoucích pěveckých hvězd lidových či populárních písní si budou moci o nadcházejícím víkendu poslechnout návštěvníci zámku v Uherském Ostrohu. V neděli od 15 hodin se tam totiž rozezní již pátý ročník dětské pěvecké soutěže Ostrožský skřivánek.

V zámeckém koncertním sále se představí děti z mateřských a základních škol z celého Ostrožska. Nadějné pěvecké hvězdičky budou soutěžit v celkem pěti kategoriích. V každé bude vybrán ten nejlepší a z nich následně vzejde absolutní vítěz celé soutěže. Vystoupení dětí bude doprovázet cimbálová muzika Šefranica. Do křesel čtyř porotců zasednou Drahomír Křápek, Ivana Zámečníková, šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun a jeden zástupce základní umělecké školy v Uherském Ostrohu.

Začíná festival turistických filmů ve Zlíně a Vizovicích

Kdy: celý víkend

Kde: Zlín, Vizovice

Už dnes začíná ve Zlíně a ve Vizovicích druhý ročník festivalu amatérských turistických filmů a fotografií. Na páteční poledne mají organizátoři v plánu program pro školy, odpoledne pro veřejnost.

„Spolu s festivalem proběhne a probíhá několik doprovodných akcí. V budově magistrátu je výstava Předměty turistické dokumentace a ve Velkém kině zase výstava zdařilých amatérských fotografií," prozradil Miloslav Vítek.

Organizátoři připravili také workshop či jinými slovy školení dokumentaristiky. „Zájemci se naučí, jak videa natáčet i stříhat," doplnil Michal Gaja, marketingový manažer Golden Apple Cinema.

Hlavní pásmo filmů pro veřejnost začíná ve Velkém kině v sobotu od 14 hodin.

Prohlídka zámku bude pohádková

Kdy: celý víkend od 18 do 21.30 hodin

Kde: zámek Holešov

Na volnou prohlídku nočního zámku Holešov láká o víkendu tamní Městské kulturní středisko (MKS). Tematická prohlídka je tentokrát zaměřena na pohádky. Prostory barokního zámku se velkým i malým návštěvníkům otevřou od šesti do půl desáté večer. V rámci návštěvy Pohádkového zámku je čeká soutěžní putování rozsáhlými prostorami zámeckých sklepů, New Drive Clubu, přízemních arkád, sala terreny a prvního patra. „Během prohlídky potkají řadu známých pohádkových postav. Kdo přijde v kostýmu, dostane navíc malou odměnu," dodala za MKS Holešov Dana Podhajská.

Slavičínský šikula pro všechny modeláře

Kdy: celý víkend

Kde: Slavičín, sokolovna

Modelářský svátek slaví tento víkend ve Slavičíně. Třídenní akci, modelářskou soutěž, připravil Klub modelářů Slavičín a DDM Slavičín pod záštitou Svazu letců ČR: Slavičínský šikula 14. ročník, Slavičínský wyhazovák 10. ročník, Slavičínský zoubek 10. ročník, Memoriál Stanislava Filipa 5. ročník. Akce se uskuteční v sále Sokolovny ve Slavičíně, a to po celý víkend. Zahájení je plánováno na 11 hodin. Každoročně soutěž navštíví modeláři z celé Moravy a z části Čech. Nechybí bohatý doprovodný program. Více informací najdou zájemci na webu www.slavicinsky-sikula.cz.

Děti si zopakují pravidla chování

Kdy: neděle 30. března od 14 hodin

Kde: obchodní centrum Zlaté jablko, Zlín

Poslední neděle v březnu bude ve Zlatém jablku opět patřit dětem. Kinosál multikina Golden Apple Cinema navštíví Divadlo Honzy Krejčíka s představením Kouzelná slůvka. Dětský program z pravidelného cyklu pohádkových nedělí začíná ve 14. 00 hod.

Představení má dětem zábavnou formou připomenout, jak bychom se k sobě měli chovat. Taky vám připadá, že zapomínáme zdravit a děkovat? Pomalu se z našeho života vytrácejí pravidla slušného chování. Už jako malí jsme přece slýchávali: ,Řekni kouzelné slovíčko. Všechna důležitá kouzelná slovíčka si děti osvěží v představení. Program pro děti od 3 do 8 let trvá cca 50 minut a na všechny návštěvníky čekají drobné dárky. Vstupenky si mohou zájemci rezervovat v pokladně multikina a vyzvednout nejpozději 30 minut před představením. Jednotné vstupné je 40 Kč.

Odpoledne s hasiči v Centro Zlín

Kdy: neděle 30. března od 13 hodin

Kde: parkoviště před obchodním centrem Zlín-Malenovice

Centro Zlín spolu s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje a Muzeem hasičské techniky Dřevohostice pro své návštěvníky připravilo odpoledne plné ukázek hasičské práce. Akce se koná na parkovišti před obchodním centrem Centro Zlín v neděli od 13 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky hasičské techniky, vyproštění osoby z vraku vozidla, tým profesionálních lezců, ukázky historických hasičských stříkaček a spoustu dalších zajímavostí z hasičské profese. Odpoledne s hasiči zároveň ukončí výstavu s názvem V plamenech… Výstava zdobí pasáž obchodního centra už od února. Návštěvníci mají možnost si ji prohlédnout už jen posledních pár dní.

Halenkovičtí vydraží vítězné pálenky

Kdy: sobota 29. března od 19 hodin

Kde: Halenkovice, kulturní dům

Výsledky osmého ročníku akce Halenkovická trnka vyhlásí v sobotu od devatenácti hodin v sále kulturního domu v Halenkovicích. „Vzorky jsou už vyhodnocené. Letos nám lidé přihlásili devadesát sedm vzorků, přičemž trnky tvoří jednasedmdesát vzorků, zbytek jsou meruňky a jablíčka," informoval starosta Halenkovic Jaromír Blažek. Zpestřením akce je také dražba vítězných vzorků. „Vloni jsme dvě deci vydražili za 480 korun," připomněl starosta. Součástí programu je také malá tombola, vystoupí cimbálová muzika Rováš a soubor Radovan.