VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.11.2018

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert

Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

1.11.2018

OBRAZEM: Vánoční výstava v Kroměříži

V Kroměříži začala výstava, která si bere za cíl postupně navodit vánoční atmosféru. Návštěvníkům představuje, jak se proměňovaly oslavy vánočních svátků.

11.10.2018

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích

Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

26.9.2018

Holešov otevírá novou výstavu o událostech, které ovlivnily historii měst

Jak prožívali lidé v Holešově významné osmičkové letopočty v rámci oslav 100 let republiky připomíná výstava „Malé i velké holešovské osmičky“, která vznikla díky týmové spolupráci města Holešov, Městského kulturního střediska Holešov, Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov a Vlastivědného kroužku Holešov.

11.9.2018

Osmičková výročí v Kroměříži připomenou i dva koncerty

Prostřednictvím dvou koncertů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín si lidé v Kroměříži připomenou letošní osmičková výročí.

30.8.2018

Na festival přijedou námořníci z Polska i četa Hradní stráže

24. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb Kroměříž je už za dveřmi. Jeho tradice sahá do posledních ročníků festivalu Armádní soutěže umělecké tvořivosti v 60. letech.

20.8.2018

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó

Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

5.8.2018

Tanec žen sklidil v Bařicích opět velké ovace

ROZHOVOR / Páté setkání nejen se seniory v Bařicích opět překvapilo svým programem, o který se mimo dechové hudby Nedokoňanka postarali i sami místní. V úvodu své nadání představily děti, a to nejen tancem, zpěvem, hrou na trubku či heligonku, ale i hereckým výkonem.

23.7.2018

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku

O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

2.7.2018

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa

Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

24.6.2018

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí

Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

22.6.2018

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski

Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

22.6.2018

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná

Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

21.6.2018

Po loňském úspěchu se do Holešova vrátí Kinematograf bratří Čadíků

Do Holešova v srpnu opět zavítá Kinematograf bratří Čadíků, projekt, který loni sklidil od obyvatel města řadu pozitivních ohlasů.

18.6.2018

Lidé z Kroměříže mohou využít slevové pasy pro seniory i celé rodiny

Obyvatelé Kroměříže mohou při svých letních cestách a dovolených ušetřit díky zapojení do projektů Senior Pasů nebo Rodinných pasů.

8.6.2018

Výstaviště Floria v Kroměříži rozezní v neděli lidovky v podání hvězd

Slavnosti lidové hudby pořádá tuto neděli 10. června kroměřížské výstaviště Floria. Lidé si tam mohou poslechnout a zazpívat písničky v podání Evy a Vaška, Mistříňanky, Staropražských heligonkářů, Jožky Šmukaře s cimbálovou kapelou, Patroly Šlapeto a Nadi Urbánkové.

7.6.2018

Netradiční výstava ukáže židovské památky v Holešově, jak je vidí děti

Obrázky od dětí, které na čtvrtky papírů zachytily svůj pohled na městské židovské památky, vystavují od tohoto týdne arkády zámku v Holešově. Expozice vznikla při příležitosti 18. ročníku Festivalu židovské kultury a zapojily se do ní tamní základní školy i holešovská ZUŠ.

3.6.2018

Dětská Porta v Kroměříži už zná své republikové vítěze

Celkem 34 soutěžících jednotlivců i skupin se v sobotu v Kroměříži utkalo o osm vitrážových kytarek. Konalo se tam totiž republikové finále 27. Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country: poprvé pod širým nebem a poprvé ve Zlínském kraji. Předcházelo jí dvanáct oblastních kol po celé republice.

29.5.2018

Kroměříž hostí o víkendu republikové finále soutěže Dětská Porta

Republikové finále 27. ročníku největší tuzemské dětské hudební soutěže v oblasti folk a country Dětská Porta bude o nadcházejícím víkendu hostit Kroměříž.

29.5.2018

Z Moravy na Metalfest v Plzni

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

28.5.2018

Výstava na zámku v Holešově představuje slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Už pouze do této soboty 2. června je na chodbách prvního patra holešovského zámku k vidění výstava nazvaná Slavné stavby Jindřicha Freiwalda. Na šesntácti panelech ukazuje část z bohaté tvorby hronovského rodáka, žáka legendárního Jana Kotěry.

25.5.2018

Na uzavřenou trať opět vyrazí historický vlak, včetně Hurvínka

Už dvanáctou sezona jízd zvláštních vlaků zahájí tuto sobotu 26. května na jedenáctikilometrové železniční lokální trati mezi Kojetínem a Tovačovem. Od roku 1981 po ní nejezdí pravidelné osobní vlaky, ale ulehčuje okolním silnicím nákladní dopravou, o víkendu pak opět nabídne výjimečné svezení i veřejnosti.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2018

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?

Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. Festival potrvá do 2. června.  

21.5.2018

PODÍVEJTE SE: V Bystřici mají nové Rákosníčkovo hřiště

Zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště je od konce minulého týdne v provozu v Bystřici pod Hostýnem. Otevřeli jej v neděli 20. května a slavnostního zahájení se zúčastnily stovky lidí, hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun tak prošlo i zatěžkávací zkouškou, protože děti nové houpačky a prolézačky hned vyzkoušely.

18.5.2018

Holešovská regata se blíží, sleva na lístky platí do konce května

Jen do konce května mají lidé možnost koupit zvýhodněné vstupenky na rodinný festival Holešovská regata: hvězdami letošního ročníku budou v pátek 22. června kapely Chinaski a Mirai, v sobotu 23. června pak mimo jiné David Koller, skupina Mig 21, zpěvačka Lenny či kapela BSP.

14.5.2018

Rybičky 48 vezou vizuální show odkazující na jejich americkou cestu

Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 26. května. Ve tři sta let starém areálu Staré střelnice v Hranicích začíná v 16 hodin aktuální ročník Rockových Hranic.

9.5.2018

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky

Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

30.4.2018

Třetí ročník akce Kroměříž bez hranic nabídne i koncert Gipsy.cz

Třetí ročník celodenní akce Kroměříž bez hranic chystají na tento čtvrtek 3. května pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Cílem je představit žákům základních i středních škol téma menšin, které spoluvytvářejí kulturní a společenský ráz života v Česku.

27.4.2018

Za květinami o víkendu vyražte na jarní Florii do Kroměříže

Dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, nabízí letošní výstava Floria Jaro. Její první část začala na výstavišti v Kroměříži v pátek a potrvá do úterka, každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na netradiční květinové pojetí v podání předních českých floristek.

27.4.2018

Výstava představí obrazy grafičky Markéty Evjákové

Zajímavou výstavu nabídne v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2018 od příští středy 2. 5. Knihovna Kroměřížska. Představí totiž prací zrakově postižené grafičky Markéty Evjákové, v doprovodném programu pak vystoupí žáci kroměřížské ZUŠ v Kroměříži.

27.4.2018

Jarní výstava Floria v Kroměříži připomene slavné ženy české historie

Už loni rozdělili pořadatelé výstavu Floria jaro na dvě části a ohlasy byly pozitivní, letos jí tedy opět stanovili dva termíny. Každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, první část začne na výstavišti v Kroměříži už tento pátek 27. dubna.

24.4.2018

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

17.4.2018

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete

Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

13.4.2018

Školačka z Kroměříže uspěla v celostátní soutěži na téma Bible

Bible a my: právě tak se jmenuje celostátní soutěž, jejíž finálové kolo se konalo v minulých dnech ve Strážnici. Soutěžilo v ní na 150 školáků rozdělených do čtyř kategorií, a mezi účastníky patřili také dva žáci Církevní ZŠ v Kroměříži: z prvního stupně žák páté třídy Martin Hubáček a z druhého stupně žákyně šesté třídy Anna Kutálková.

13.4.2018

Sezonu na zámku v Holešově zahájí noc pohádek

Nejen děti potěší tuto sobotu 14. dubna na zámku v Holešově: začátek letošní sezony tam totiž už tradičně zpestří noční prohlídka, která bude plná pohádkových postaviček.

2.4.2018

The Anomalous. Kino Nadsklepí uvede nový dokument o sportech

Film nazvaný The Anomalous uvedou příští pondělí 9. dubna v kině Nadsklepí tvůrci z Kroměříže. Dokumentární projekt představuje tým sportovců, kteří vyznávají netradiční činnosti a aktivity: sporty, které nejsou příliš známé, podporované a při jejichž provozování roste touha na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se.

23.3.2018

Kamélie už vidělo přes tři tsicíe lidí. Poslední šance je v neděli

Už přes tři tisícovky lidí letos navštívily výstavu kamélií v Květné zahradě v Kroměříži.

11.3.2018

Slaný nebo sladký? Ve Zdounkách soutěžili o nejlepšího beránka

První ročník Koštu velikonočních beránků pořádali v neděli ve Zdounkách. Nejlepší z celkem čtrnácti výtvorů vybírala porota i návštěvníci, vzhledem k úspěchu akce pořadatelé už teď počítají s dalším ročníkem.

9.3.2018

OBRAZEM: Foyer Domu kultury v Kroměříži zdobí výstava Jana Konečného

Výstava kreseb Jana Konečného s názvem Jak šel čas momentálně zdobí foyer kroměřížského Domu kultury. Autor měl sice vztah k výtvarným činnostem už od dětství, intenzivně se však kresbě a malbě začal věnovat až v důchodu, kdy se přestěhoval právě do Kroměříže.

9.3.2018

Na DéKáčko FESTu v Kroměříži zahraje v sobotu i Limetal

Deset koncertních zastávek, scéna, kterou navrhoval tým kapely Kabát nebo česká bubenická hvězda Veronika Lukešová, jež hraje s hvězdami světového rocku, například muzikanty z kapel Deep Purple, Helloween nebo Rainbow.

23.2.2018

Ve kroměřížské Staré Masně se představí LadyPraga s místními hudebníky

Popovo-jazzová formace LadyPraga vystoupí poslední únorový pátek ve 20:30 hodin v kroměřížském klubu Stará Masna. A nebudou tam sami: přizvali si totiž místní hudebníky, které spojuje projekt s názvem Blues d'Effect.

22.2.2018

Oblíbená kroměřížská výstava kamélií se blíží: tentokrát zahalená

Výstava kamélií ve Velkém i Palmovém skleníku kroměřížské Květné zahrady oficiálně začíná v pátek 23. února, vernisáž je však na programu už ve čtvrtek od 15:30 hodin.

14.2.2018

Maškary a koblížky. Masopustní veselí si užili i senioři v domovech

O víkendu řádily masopustní masky v ulicích obcí a měst regionu, na počátku pracovního týdne si ale mohli veselí spojené s tradicí fašanku užít také obyvatelé některých domovů pro seniory z Kroměřížska.

13.2.2018

Holešovský talent má za sebou první kolo. Podívejte se

Na sto padesát zájemců se účastnilo uplynulou sobotu 10. února ve Středisku volného času TyMy v Holešově osmého ročníku soutěže Holešovský talent 2018.

11.2.2018

Dokument představil Květnou zahradu. A v Kině Nadsklepí bylo plno

Velký zájem vzbudila ve středu 7. února premiéra filmového dokumentu Květná zahrada rukama zahradníků: sál v Kině Nadsklepí v Kroměříži byl tak téměř kompletně zaplněn a projekci si nenechali ujít ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner, olomoucký biskup Josef Nuzík, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i místostarosta města Pavel Motyčka.

9.2.2018

Karnevaly se chystají na faře v Morkovicích i v kroměřížském Dětském světě

Na karneval se v sobotu 10. února mohou těšit jak děti z Kroměříže, tak ty z Morkovic-Slížan. Ten kroměřížský začíná už v 10 hodin v Dětském světě na tamním Výstavišti Floria.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2018

Mladí zpěváci se v Kroměříži po šestadvacáté utkali O hanáckyho kohóta

Na čtyřicet mladých zpěváků se ve středu v kroměřížském Domě kultury zúčastnilo oblíbené pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Každý porotě přednesl dvě hanácké písničky dle vlastního výběru, zazpívat je navíc soutěžící museli bez hudebního doprovodu.

3.2.2018

Výtvarníci z Valašského názoru vystavují v Holešově

Volné výtvarné sdružení Valašský názor vystavuje v těchto dnech na zámku v Holešově. „Rozsáhlá expozice představuje obrazy pětadvaceti autorů, jako jsou například Josef Hvozdenský, Oldřich Ordelt, Jana Lavinger-Gabrhelíková, Vlasta Houšková a další,“ vyjmenovala Dana Podhajská z pořádajícího Městského kulturního střediska.

1.2.2018

Pořád jsme přece mladí kluci a holky, říká zpěvák Michal Prokop

Michal Prokop. Patří k mimořádným osobnostem české hudební scény osmdesátých let a troufneme si říci napříč generacemi. Snad jen těžko by se hledal někdo, kdo nikdy neslyšel jeho hitovky jako Kolej Yesterday nebo Bitva o Karlův most.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT