VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 20:01

Na uzavřenou trať opět vyrazí historický vlak, včetně Hurvínka

Už dvanáctou sezona jízd zvláštních vlaků zahájí tuto sobotu 26. května na jedenáctikilometrové železniční lokální trati mezi Kojetínem a Tovačovem. Od roku 1981 po ní nejezdí pravidelné osobní vlaky, ale ulehčuje okolním silnicím nákladní dopravou, o víkendu pak opět nabídne výjimečné svezení i veřejnosti.

AKTUALIZOVÁNO
včera 07:21

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?

Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. Festival potrvá do 2. června.  

21.5.2018

PODÍVEJTE SE: V Bystřici mají nové Rákosníčkovo hřiště

Zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště je od konce minulého týdne v provozu v Bystřici pod Hostýnem. Otevřeli jej v neděli 20. května a slavnostního zahájení se zúčastnily stovky lidí, hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun tak prošlo i zatěžkávací zkouškou, protože děti nové houpačky a prolézačky hned vyzkoušely.

18.5.2018

Holešovská regata se blíží, sleva na lístky platí do konce května

Jen do konce května mají lidé možnost koupit zvýhodněné vstupenky na rodinný festival Holešovská regata: hvězdami letošního ročníku budou v pátek 22. června kapely Chinaski a Mirai, v sobotu 23. června pak mimo jiné David Koller, skupina Mig 21, zpěvačka Lenny či kapela BSP.

14.5.2018

Rybičky 48 vezou vizuální show odkazující na jejich americkou cestu

Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 26. května. Ve tři sta let starém areálu Staré střelnice v Hranicích začíná v 16 hodin aktuální ročník Rockových Hranic.

9.5.2018

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky

Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

30.4.2018

Třetí ročník akce Kroměříž bez hranic nabídne i koncert Gipsy.cz

Třetí ročník celodenní akce Kroměříž bez hranic chystají na tento čtvrtek 3. května pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Cílem je představit žákům základních i středních škol téma menšin, které spoluvytvářejí kulturní a společenský ráz života v Česku.

27.4.2018

Za květinami o víkendu vyražte na jarní Florii do Kroměříže

Dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, nabízí letošní výstava Floria Jaro. Její první část začala na výstavišti v Kroměříži v pátek a potrvá do úterka, každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na netradiční květinové pojetí v podání předních českých floristek.

27.4.2018

Výstava představí obrazy grafičky Markéty Evjákové

Zajímavou výstavu nabídne v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2018 od příští středy 2. 5. Knihovna Kroměřížska. Představí totiž prací zrakově postižené grafičky Markéty Evjákové, v doprovodném programu pak vystoupí žáci kroměřížské ZUŠ v Kroměříži.

27.4.2018

Jarní výstava Floria v Kroměříži připomene slavné ženy české historie

Už loni rozdělili pořadatelé výstavu Floria jaro na dvě části a ohlasy byly pozitivní, letos jí tedy opět stanovili dva termíny. Každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, první část začne na výstavišti v Kroměříži už tento pátek 27. dubna.

24.4.2018

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

17.4.2018

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete

Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

13.4.2018

Školačka z Kroměříže uspěla v celostátní soutěži na téma Bible

Bible a my: právě tak se jmenuje celostátní soutěž, jejíž finálové kolo se konalo v minulých dnech ve Strážnici. Soutěžilo v ní na 150 školáků rozdělených do čtyř kategorií, a mezi účastníky patřili také dva žáci Církevní ZŠ v Kroměříži: z prvního stupně žák páté třídy Martin Hubáček a z druhého stupně žákyně šesté třídy Anna Kutálková.

13.4.2018

Sezonu na zámku v Holešově zahájí noc pohádek

Nejen děti potěší tuto sobotu 14. dubna na zámku v Holešově: začátek letošní sezony tam totiž už tradičně zpestří noční prohlídka, která bude plná pohádkových postaviček.

2.4.2018

The Anomalous. Kino Nadsklepí uvede nový dokument o sportech

Film nazvaný The Anomalous uvedou příští pondělí 9. dubna v kině Nadsklepí tvůrci z Kroměříže. Dokumentární projekt představuje tým sportovců, kteří vyznávají netradiční činnosti a aktivity: sporty, které nejsou příliš známé, podporované a při jejichž provozování roste touha na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se.

23.3.2018

Kamélie už vidělo přes tři tsicíe lidí. Poslední šance je v neděli

Už přes tři tisícovky lidí letos navštívily výstavu kamélií v Květné zahradě v Kroměříži.

11.3.2018

Slaný nebo sladký? Ve Zdounkách soutěžili o nejlepšího beránka

První ročník Koštu velikonočních beránků pořádali v neděli ve Zdounkách. Nejlepší z celkem čtrnácti výtvorů vybírala porota i návštěvníci, vzhledem k úspěchu akce pořadatelé už teď počítají s dalším ročníkem.

9.3.2018

OBRAZEM: Foyer Domu kultury v Kroměříži zdobí výstava Jana Konečného

Výstava kreseb Jana Konečného s názvem Jak šel čas momentálně zdobí foyer kroměřížského Domu kultury. Autor měl sice vztah k výtvarným činnostem už od dětství, intenzivně se však kresbě a malbě začal věnovat až v důchodu, kdy se přestěhoval právě do Kroměříže.

9.3.2018

Na DéKáčko FESTu v Kroměříži zahraje v sobotu i Limetal

Deset koncertních zastávek, scéna, kterou navrhoval tým kapely Kabát nebo česká bubenická hvězda Veronika Lukešová, jež hraje s hvězdami světového rocku, například muzikanty z kapel Deep Purple, Helloween nebo Rainbow.

23.2.2018

Ve kroměřížské Staré Masně se představí LadyPraga s místními hudebníky

Popovo-jazzová formace LadyPraga vystoupí poslední únorový pátek ve 20:30 hodin v kroměřížském klubu Stará Masna. A nebudou tam sami: přizvali si totiž místní hudebníky, které spojuje projekt s názvem Blues d'Effect.

22.2.2018

Oblíbená kroměřížská výstava kamélií se blíží: tentokrát zahalená

Výstava kamélií ve Velkém i Palmovém skleníku kroměřížské Květné zahrady oficiálně začíná v pátek 23. února, vernisáž je však na programu už ve čtvrtek od 15:30 hodin.

14.2.2018

Maškary a koblížky. Masopustní veselí si užili i senioři v domovech

O víkendu řádily masopustní masky v ulicích obcí a měst regionu, na počátku pracovního týdne si ale mohli veselí spojené s tradicí fašanku užít také obyvatelé některých domovů pro seniory z Kroměřížska.

13.2.2018

Holešovský talent má za sebou první kolo. Podívejte se

Na sto padesát zájemců se účastnilo uplynulou sobotu 10. února ve Středisku volného času TyMy v Holešově osmého ročníku soutěže Holešovský talent 2018.

11.2.2018

Dokument představil Květnou zahradu. A v Kině Nadsklepí bylo plno

Velký zájem vzbudila ve středu 7. února premiéra filmového dokumentu Květná zahrada rukama zahradníků: sál v Kině Nadsklepí v Kroměříži byl tak téměř kompletně zaplněn a projekci si nenechali ujít ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner, olomoucký biskup Josef Nuzík, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i místostarosta města Pavel Motyčka.

9.2.2018

Karnevaly se chystají na faře v Morkovicích i v kroměřížském Dětském světě

Na karneval se v sobotu 10. února mohou těšit jak děti z Kroměříže, tak ty z Morkovic-Slížan. Ten kroměřížský začíná už v 10 hodin v Dětském světě na tamním Výstavišti Floria.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2018

Mladí zpěváci se v Kroměříži po šestadvacáté utkali O hanáckyho kohóta

Na čtyřicet mladých zpěváků se ve středu v kroměřížském Domě kultury zúčastnilo oblíbené pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Každý porotě přednesl dvě hanácké písničky dle vlastního výběru, zazpívat je navíc soutěžící museli bez hudebního doprovodu.

3.2.2018

Výtvarníci z Valašského názoru vystavují v Holešově

Volné výtvarné sdružení Valašský názor vystavuje v těchto dnech na zámku v Holešově. „Rozsáhlá expozice představuje obrazy pětadvaceti autorů, jako jsou například Josef Hvozdenský, Oldřich Ordelt, Jana Lavinger-Gabrhelíková, Vlasta Houšková a další,“ vyjmenovala Dana Podhajská z pořádajícího Městského kulturního střediska.

1.2.2018

Pořád jsme přece mladí kluci a holky, říká zpěvák Michal Prokop

Michal Prokop. Patří k mimořádným osobnostem české hudební scény osmdesátých let a troufneme si říci napříč generacemi. Snad jen těžko by se hledal někdo, kdo nikdy neslyšel jeho hitovky jako Kolej Yesterday nebo Bitva o Karlův most.

31.1.2018

V Kroměříži vystoupí v pátek hvězdný operní zpěvák Adam Plachetka

Unikátní zážitek nabídne tento pátek 2. února od 19 hodin milovníkům vážné hudby Dům kultury v Kroměříži. Během vystoupení nazvaného Molieri, na kterém zazní árie z oper Wolfganga Amadea Mozarta a Antonia Salieriho, se totiž představí sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka v doprovodu tělesa Czech Ensemble Baroque Orchestra s dirigentem Romanem Válkem.

29.1.2018

Kroměřížský Dům kultury zdobí autorská výstava Miroslava Pláňavy

Autorská výstava kroměřížského fotografa Miroslava Pláňavy momentálně zdobí konferenční sál tamního Domu kultury.

25.1.2018

Den tance v Domě kultury? Ublíží to návštěvnosti, bojí se tanečníci

Zásadní organizační změny čekají kroměřížský Den tance, oblíbenou přehlídku, která v posledních letech několikrát roztančila tamní Velké náměstí. Z tradičního červnového data se totiž přehlídka letos posune blíže Mezinárodnímu dni tance – konkrétně na sobotu 21. dubna. Tanečníci se navíc nepředvedou na náměstí, ale v prostorách Domu kultury.

22.1.2018

Reprezentační ples města Kroměříže přilákal stovky lidí

Reprezentačním plesem města ožil v sobotu večer kroměřížský Dům kultury. Speciálním hostem byl populární zpěvák Jiří Korn, a možná i proto byla tentokrát účast opravdu hojná.

16.1.2018

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!

Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

13.1.2018

Kroměřížští školáci ze Zámoraví si zatancují v pořadu České televize

Školáky z kroměřížské ZŠ Zámoraví si pro jeden z dalších dílů pořadu Rytmix s podtitulem Vstávat a tančit! vybrala Česká televize. Ostravské televizní studio tak ve středu 10. ledna přijelo natáčet do školy choreografii ke slavné písni Beat it od Michaela Jacksona.

13.1.2018

Reprezentační ples v Holešově nabídne v tombole i skútr

Letošní plesovou sezonu zahájí v sobotu 13. ledna v Holešově, a to hned jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí celého roku. Jubilejní desátý Reprezentační ples města se koná od 19.30 hodin na tamním zámku a například Velký sál ovládne kapela Expo&Pension.

12.1.2018

Mladá zpěvačka z Hulína uspěla na mezinárodní soutěži

Úspěch na Mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci si koncem roku připsala Jitka Druláková z Hulína, žákyně ZUŠ Hulín. Ve své kategorii se totiž stala vítězkou a získala 2. cenu, když ta první tentokrát nebyla udělena.

10.1.2018

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně

Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

10.1.2018

Tříkrálový koncert v holešovské sala terreně přispěje na dobrou věc

Tříkrálový koncert si na středeční večer připravila holešovská ZUŠ F. X. Richtera. Déle než hodinu trvající program začíná o půl šesté večer v sala terreně tamního zámku a nástrojů se chopí žáci školy jako solisté, ale i seskupení do dvou kytarových a jednoho akordeonového souboru, kvartetu zobcových fléten a podobně.

5.1.2018

Archeologii v muzeu nahradí dějiny Kroměříže

Stálá expozice s názvem Příroda a člověk končí v neděli 7. ledna v Muzeu Kroměřížska. Důvodem je rekonstrukce muzea, která je druhou etapou rozsáhlého projektu financovaného Zlínským krajem.

5.1.2018

Na výstavu Příroda a člověk máte čas už jen do neděle

Stálá expozice Muzea Kroměřížska s názvem Příroda a člověk bude návštěvníkům přístupná pouze do neděle 7. ledna. Po dokončení oprav v muzeu ji v polovině roku nahradí nová stálá expozice zaměřená na dějiny Kroměříže.

19.12.2017

Kroměřížská výstava novin z celé Asie končí už v pátek

Poslední šanci zhlédnout výstavu s názvem Noviny Asie pod jednou střechou v kroměřížském Domě kultury mají zájemci pouze do pátku 22.prosince.

14.12.2017

V Holešově se koledovalo již pošesté

Stejně jako předcházejících pět ročníků se i letos v Holešově organizace populární předvánoční akce Česko zpívá koledy chopilo volnočasové středisko TyMy.

5.12.2017

Marek Pochylý o Slováckém létě: Nejlepší věci jsou zadarmo, ale…

ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.

3.12.2017

Také Kroměřížsko bude ve středu 13.12. zpívat koledy

Po roce se opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Oblíbenou akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé přímo v Kroměříži, kde se příští středu 13. prosince v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy.

30.11.2017

Koledy v Kroměříži i letos odzpívá studentský sbor AVE

Do sedmého ročníku akce Česko zpívá koledy zbývá jen několik dnů: v Kroměříži na ní ve středu 13. prosince v aule tamního Domova pro seniory U Moravy vystoupí Smíšený pěvecký sbor AVE Arcibiskupského gymnázia. Tamní zpěváky si přitom jen před nedávnem poslechl přímo na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu i úřadující papež František.

29.11.2017

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet

Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

29.11.2017

Vánoční trhy zpestří v Holešově kulturní program i koncert v kostele

Adventní trhy připravují na první prosincovou sobotu v Holešově: konají se na tamním náměstí už od 7 hodin a lidem je zpříjemní i vystoupení folklorního souboru Zrníčko, žáků tamní ZUŠ či Banana Vox a také Mikuláš s čerty nebo živá zvířátka.

28.11.2017

V Knihovně Kroměřížska pořádají sociální služby jarmark

Jarmark s názvem A je tu zas ten vánoční čas pořádají tento týden v Knihovně Kroměřížska tamní sociální služby.

28.11.2017

Václav Neckář a Bacily v doprovodu čtyřkvarteta míří do Zlína

Pár dní po Novém roce nás čeká ve zlínském kulturním svatostánku velká hudební událost. Na pondělí 15.ledna 2018 si pro Vás agentura Pragokoncert připravila jedinečný a exkluzivní hudební zážitek. Do Kongresového centra totiž zavítá charismatický muzikant a vynikající herec Václav Neckář. Vystoupí se svou skupinou Bacily za doprovodu smyčcového kvarteta.

23.11.2017

Ve všetulském TyMy děti poznávaly vánoční tradice z Hané i Valašska

První možnost naladit se na blížící se Vánoce dostaly během úterý a středy děti z holešovských škol i školek. V rámci akce nazvané Vánoce na Hané a Valašsku pořádané všetulským volnočasovým střediskem TyMy totiž poznávaly regionální tradice nejen našich babiček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT