VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 07:56

Noc s Andersenem v Hradišti oslavila výročí Rychlých šípů

„Směsice hlasů se odtamtud ozývala. Výkřiky, smích, někdy hlasitější, jindy sotva slyšitelné. Jarka navrhoval, aby se přiblížili až k nižší zdi lemující dvůr a vyslechli nějaké rozhovory. Mirek však s Jarkovým návrhem nesouhlasil,“ rozléhal se hlas herečky Slováckého divadla Barbory Nesvadbové.

23.3.2018

Kamélie už vidělo přes tři tsicíe lidí. Poslední šance je v neděli

Už přes tři tisícovky lidí letos navštívily výstavu kamélií v Květné zahradě v Kroměříži.

11.3.2018

Slaný nebo sladký? Ve Zdounkách soutěžili o nejlepšího beránka

První ročník Koštu velikonočních beránků pořádali v neděli ve Zdounkách. Nejlepší z celkem čtrnácti výtvorů vybírala porota i návštěvníci, vzhledem k úspěchu akce pořadatelé už teď počítají s dalším ročníkem.

9.3.2018

OBRAZEM: Foyer Domu kultury v Kroměříži zdobí výstava Jana Konečného

Výstava kreseb Jana Konečného s názvem Jak šel čas momentálně zdobí foyer kroměřížského Domu kultury. Autor měl sice vztah k výtvarným činnostem už od dětství, intenzivně se však kresbě a malbě začal věnovat až v důchodu, kdy se přestěhoval právě do Kroměříže.

9.3.2018

Na DéKáčko FESTu v Kroměříži zahraje v sobotu i Limetal

Deset koncertních zastávek, scéna, kterou navrhoval tým kapely Kabát nebo česká bubenická hvězda Veronika Lukešová, jež hraje s hvězdami světového rocku, například muzikanty z kapel Deep Purple, Helloween nebo Rainbow.

23.2.2018

Ve kroměřížské Staré Masně se představí LadyPraga s místními hudebníky

Popovo-jazzová formace LadyPraga vystoupí poslední únorový pátek ve 20:30 hodin v kroměřížském klubu Stará Masna. A nebudou tam sami: přizvali si totiž místní hudebníky, které spojuje projekt s názvem Blues d'Effect.

22.2.2018

Oblíbená kroměřížská výstava kamélií se blíží: tentokrát zahalená

Výstava kamélií ve Velkém i Palmovém skleníku kroměřížské Květné zahrady oficiálně začíná v pátek 23. února, vernisáž je však na programu už ve čtvrtek od 15:30 hodin.

14.2.2018

Maškary a koblížky. Masopustní veselí si užili i senioři v domovech

O víkendu řádily masopustní masky v ulicích obcí a měst regionu, na počátku pracovního týdne si ale mohli veselí spojené s tradicí fašanku užít také obyvatelé některých domovů pro seniory z Kroměřížska.

13.2.2018

Holešovský talent má za sebou první kolo. Podívejte se

Na sto padesát zájemců se účastnilo uplynulou sobotu 10. února ve Středisku volného času TyMy v Holešově osmého ročníku soutěže Holešovský talent 2018.

11.2.2018

Dokument představil Květnou zahradu. A v Kině Nadsklepí bylo plno

Velký zájem vzbudila ve středu 7. února premiéra filmového dokumentu Květná zahrada rukama zahradníků: sál v Kině Nadsklepí v Kroměříži byl tak téměř kompletně zaplněn a projekci si nenechali ujít ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner, olomoucký biskup Josef Nuzík, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i místostarosta města Pavel Motyčka.

9.2.2018

Karnevaly se chystají na faře v Morkovicích i v kroměřížském Dětském světě

Na karneval se v sobotu 10. února mohou těšit jak děti z Kroměříže, tak ty z Morkovic-Slížan. Ten kroměřížský začíná už v 10 hodin v Dětském světě na tamním Výstavišti Floria.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2018

Mladí zpěváci se v Kroměříži po šestadvacáté utkali O hanáckyho kohóta

Na čtyřicet mladých zpěváků se ve středu v kroměřížském Domě kultury zúčastnilo oblíbené pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Každý porotě přednesl dvě hanácké písničky dle vlastního výběru, zazpívat je navíc soutěžící museli bez hudebního doprovodu.

3.2.2018

Výtvarníci z Valašského názoru vystavují v Holešově

Volné výtvarné sdružení Valašský názor vystavuje v těchto dnech na zámku v Holešově. „Rozsáhlá expozice představuje obrazy pětadvaceti autorů, jako jsou například Josef Hvozdenský, Oldřich Ordelt, Jana Lavinger-Gabrhelíková, Vlasta Houšková a další,“ vyjmenovala Dana Podhajská z pořádajícího Městského kulturního střediska.

1.2.2018

Pořád jsme přece mladí kluci a holky, říká zpěvák Michal Prokop

Michal Prokop. Patří k mimořádným osobnostem české hudební scény osmdesátých let a troufneme si říci napříč generacemi. Snad jen těžko by se hledal někdo, kdo nikdy neslyšel jeho hitovky jako Kolej Yesterday nebo Bitva o Karlův most.

31.1.2018

V Kroměříži vystoupí v pátek hvězdný operní zpěvák Adam Plachetka

Unikátní zážitek nabídne tento pátek 2. února od 19 hodin milovníkům vážné hudby Dům kultury v Kroměříži. Během vystoupení nazvaného Molieri, na kterém zazní árie z oper Wolfganga Amadea Mozarta a Antonia Salieriho, se totiž představí sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka v doprovodu tělesa Czech Ensemble Baroque Orchestra s dirigentem Romanem Válkem.

29.1.2018

Kroměřížský Dům kultury zdobí autorská výstava Miroslava Pláňavy

Autorská výstava kroměřížského fotografa Miroslava Pláňavy momentálně zdobí konferenční sál tamního Domu kultury.

25.1.2018

Den tance v Domě kultury? Ublíží to návštěvnosti, bojí se tanečníci

Zásadní organizační změny čekají kroměřížský Den tance, oblíbenou přehlídku, která v posledních letech několikrát roztančila tamní Velké náměstí. Z tradičního červnového data se totiž přehlídka letos posune blíže Mezinárodnímu dni tance – konkrétně na sobotu 21. dubna. Tanečníci se navíc nepředvedou na náměstí, ale v prostorách Domu kultury.

22.1.2018

Reprezentační ples města Kroměříže přilákal stovky lidí

Reprezentačním plesem města ožil v sobotu večer kroměřížský Dům kultury. Speciálním hostem byl populární zpěvák Jiří Korn, a možná i proto byla tentokrát účast opravdu hojná.

16.1.2018

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!

Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

13.1.2018

Kroměřížští školáci ze Zámoraví si zatancují v pořadu České televize

Školáky z kroměřížské ZŠ Zámoraví si pro jeden z dalších dílů pořadu Rytmix s podtitulem Vstávat a tančit! vybrala Česká televize. Ostravské televizní studio tak ve středu 10. ledna přijelo natáčet do školy choreografii ke slavné písni Beat it od Michaela Jacksona.

13.1.2018

Reprezentační ples v Holešově nabídne v tombole i skútr

Letošní plesovou sezonu zahájí v sobotu 13. ledna v Holešově, a to hned jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí celého roku. Jubilejní desátý Reprezentační ples města se koná od 19.30 hodin na tamním zámku a například Velký sál ovládne kapela Expo&Pension.

12.1.2018

Mladá zpěvačka z Hulína uspěla na mezinárodní soutěži

Úspěch na Mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci si koncem roku připsala Jitka Druláková z Hulína, žákyně ZUŠ Hulín. Ve své kategorii se totiž stala vítězkou a získala 2. cenu, když ta první tentokrát nebyla udělena.

10.1.2018

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně

Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

10.1.2018

Tříkrálový koncert v holešovské sala terreně přispěje na dobrou věc

Tříkrálový koncert si na středeční večer připravila holešovská ZUŠ F. X. Richtera. Déle než hodinu trvající program začíná o půl šesté večer v sala terreně tamního zámku a nástrojů se chopí žáci školy jako solisté, ale i seskupení do dvou kytarových a jednoho akordeonového souboru, kvartetu zobcových fléten a podobně.

5.1.2018

Archeologii v muzeu nahradí dějiny Kroměříže

Stálá expozice s názvem Příroda a člověk končí v neděli 7. ledna v Muzeu Kroměřížska. Důvodem je rekonstrukce muzea, která je druhou etapou rozsáhlého projektu financovaného Zlínským krajem.

5.1.2018

Na výstavu Příroda a člověk máte čas už jen do neděle

Stálá expozice Muzea Kroměřížska s názvem Příroda a člověk bude návštěvníkům přístupná pouze do neděle 7. ledna. Po dokončení oprav v muzeu ji v polovině roku nahradí nová stálá expozice zaměřená na dějiny Kroměříže.

19.12.2017

Kroměřížská výstava novin z celé Asie končí už v pátek

Poslední šanci zhlédnout výstavu s názvem Noviny Asie pod jednou střechou v kroměřížském Domě kultury mají zájemci pouze do pátku 22.prosince.

14.12.2017

V Holešově se koledovalo již pošesté

Stejně jako předcházejících pět ročníků se i letos v Holešově organizace populární předvánoční akce Česko zpívá koledy chopilo volnočasové středisko TyMy.

5.12.2017

Marek Pochylý o Slováckém létě: Nejlepší věci jsou zadarmo, ale…

ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.

3.12.2017

Také Kroměřížsko bude ve středu 13.12. zpívat koledy

Po roce se opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Oblíbenou akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé přímo v Kroměříži, kde se příští středu 13. prosince v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT