Prvního z nich zaznamenali policisté v sobotu po sedmnácté hodině na silnici I/47 v Postoupkách. „Osmatřicetiletý motocyklista na svém stroji Harley-Davidson přesáhl rychlost v obci o 50 kilometrů v hodině. Policisté mu naměřili rovnou stovku,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Druhého hříšníka přistili v neděli o půl jedenácté večerní, a to na stejné silnici na úseku snížené rychlosti mimo obec. Zde čtyřiatřicetiletému řidiči osobního vozu Škoda Octavia na padesátce naměřili 105 kilometrů v hodině.

Nehoda tří aut v ulici Spáčilova v Kroměříži. 19.3.2024
Děti vyvázly z bouračky nezraněné, od hasičů dostaly dráčky Záchranáčky

Oběma řidičům policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. „Nyní jim ve správním řízení hrozí zákaz činnosti na osmnáct měsíců, šest bodů a pětadvacetitisícová pokuta,“ uvedl mluvčí.

Triádu pak završil řidič fabie v pondělí před třetí hodinou ranní na silnici II/432 v Jarohněvicích, kterému naměřili rychlost 84 kilometrů v hodině.

„Následnou lustrací hlídka zjistila, že dvaadvacetiletý muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Navíc u něj vzniklo kontrolní sadou podezření, že řídil pod vlivem drog,“ informoval Radomír Šiška s tím, že mladíkovi ve správním řízení hrozí zákaz činnosti až na tři roky, šest bodů a pětasedmdesátitisícová pokuta.