VÍTKOVICE - ZLÍN 6:5 (2:2, 2:1, 1:2 - 0:1) po samostatných nájezdech

Fanoušci viděli v základní hrací době celkově deset branek. Domácí v utkání třikrát vedli, ale pokaždé dovolili soupeři vyrovnat. Nakonec to vypadalo, že Slezané nezískají ani bod, když v poslední třetině dokázal Zlín zápas otočit. Ale necelé dvě minuty před koncem vyrovnal po krásné přihrávce Proroka Hubáček.

V prodloužení byly aktivnější Vítkovice, ale Čecha už pošesté nepřekonaly. Na řadu tak přišly nájezdy a v nich připravil trenér Fryčer dvě překvapení. V první sérii totiž dal přednost junioru Szturcovi, který ovšem neuspěl a do branky postavil Martina Pruska. Ten vychytal postupně Hamrlíka, Noska i Záhorovského. Na vítkovické straně uspěl Burger, který si připsal třetí vítězný gól v pátém zápasu, ve kterém po zranění nastoupil.
Asistent se zlobil

„Jsme nespokojeni. Když venku dáte pět branek a nevezete tři body, tak je něco špatně. Už poněkolikáté nám utekla koncovka. Rozhodující moment vidím ve dvouminutové přesilovce pět na tři a pak v hloupém vyloučení v závěru, ve kterém jsme soupeři dovolili vyrovnat,“ zlobil se po zápase asistent trenéra Zlína Jaroslav Stuchlík.

To jeho protějšek Miroslav Fryčer mohl být přece jen spokojenější. „Byl to takový divný zápas. Soupeř málo střílel, přesto nám dal pět branek. S výkonem svého mužstva jsem spokojený, mrzí mě akorát, že když vedeme, nejsme schopni soupeři odskočit na rozdíl dvou tří branek,“ uvedl Fryčer, který objasnil i to, proč na nájezdy postavil Pruska. „Chtěl jsem udělat nějakou změnu. Pince hráči Zlína dobře znají, tak jsem je chtěl překvapit,“ dodal Fryčer.

Branky: 1. Ujčík (Šimíček), 16. Hruška (Köhler), 31. Szturc (Hruška), 33. Hruška (Prorok), 59. Hubáček (Prorok), rozhodující nájezd Burger - 3. Andrašovský (Balaštík), 7. Klouček (R. Pšurný), 31. Barinka (M. Čech). 49. Záhorovský (Nosek), 56. M. Pšurný (Hamrlík). Rozhodčí: Šindler - Pešk, Šatava. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 3 228.

Vítkovice: Pinc - Gulaši, Trnka, Jurečka, Ovčačík, Heš, Mrázek, Sedlák - Tomášek, Burger, Hubáček - Köhler, Hruška, Prorok - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Klimek, Strapáč, Szturc - Mikula.

Zlín: J. Čech - Zubíček, Nosek, Galvas, Hamrlík, Lučka, Vosátko, Klouček, Ďurák - Balaštík, Leška, Andrašovský - Barinka, M. Čech, Kubiš - Ondráček, Balán, Záhorovský - M. Pšurný, F. Čech, R. Pšurný.