PSG ZLÍN – LIBEREC 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Zlínský kouč Zdeněk Venera postrádá Galvase, jenž během zápasu v Mladé Boleslavi utrpěl malou trhlinku na ledvině. Jeho místo v první obranné dvojici obsadil Linhart.

Přestože se obě mužstva v úvodní třetině propracovaly k několika šancím, oběma brankářům pomohla při šancích Záhorovského a Hlaváče tyč. Až dvě minuty před koncem první části se po teči prosadil Podkonický a poprvé překonal domácího Sedláčka.

Hosté své vedení zvýšili ve 27. minutě zásluhou Američana DeSantise, jenž střelou pod břevno využil 55. vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. O pět minut později přidal třetí trefu po samostatném úniku v oslabení Bartovič. Domácí hokejisté působili mdlým a ospalým dojmem. „Liberec byl lepší ve všech směrech. Když už jsme si vytvořili šance, nepodařilo se nám skórovat. Dnes jsme neměli svůj den a Liberec vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal trenér Beranů Zdeněk Venera.

V posledním dějství si Berani museli vypít kalich hořkosti až do dna. Hned v úvodu zasadili čtvrtý hřebíček do rakve Nedorost. Poté se utkali ve férovém pěstním souboji liberecký Derner s Rachůnkem. Oba kohouti okamžitě putovali do kabin. V posledních minutách se již zápas pouze dohrával. „Jsme rádi, že se nám dnes povedlo získat všechny body. Věděli jsme, že Zlín hraje v pohodě a mají kvalitní tým. Sehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme dokázali proměňovat šance. Podržel nás brankář Pinc,“ liboval si hlavní kouč Liberce Jiří Kalous.

Branky a nahrávky: 18. Podkonický (Hunkes, Nedvěd), 27. DeSantis (Hlaváč), 33. Bartovič, 42. Nedorost (Kašpařík, Bartovič). Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Vemgřín. Vyloučení: 6:9 navíc Rachůnek a Derner 5 minut a do konce utkání. Využití 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4448. Muž zápasu: Marek Pinc.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Švrček, Míka, Kučný navíc od 46. minuty Bořuta, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Rachůnek, Kollár, Důras – Sivák, Vlach, Kubiš – F. Čech, Balán, Záhorovský. Trenéři: Zdeněk Venera, Rostislav Vlach, Richard Hrazdíra.

Liberec: Pinc – Hunkes, DeSantis, Derner, Moravec, Čakajík, Pavlů, Jareš, Rýgl – Hlaváč, P. Nedvěd, Podkonický – V. Nedorost, Kašpařík, Bartovič – Víšek, Plodek, Klimenta – Blatný, Vantuch, Packard. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán, Miroslav Kapoun.

Další výsledky 16. kola:

KLADNO - ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky: 15. Kaberle, 18. Stieler (Kuchler), 32. Eberle (Kuchler, Stieler), 36. Patera (Diviš), 60. Bělohlav (Patera) - 14. Melichárek (Macháček), 46. Mikeska (Gulaš), 55. Šimánek (Rod). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bádal, Bláha. Vyloučení: 6:6, navíc Snopek (ČB) na 10 min. Využití: 0:1. oslabení: 0:1. Diváků: 1504. Muž zápasu: David Stieler.

Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, Dlouhý - Diviš, Patera, Tomajko - Valský, Čurilla, Bělohlav - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. České Budějovice: Turek (36. Kovář) - Vydarený, Poživil, Snopek, Melichar, Gřegořek, Macháček, od 38. Jank - Hudec, Mertl, Veselý - Květoň, Mikeska, Melichárek - Gulaš, Vak, Sailer - Šimánek, Červený, Kotrla - Rod.

LITVÍNOV - SLAVIA PRAHA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Sklenář (Havel, Červenka), 58. Havel (Růžička). Rozhodčí: Mikula, Minář - Čech, Lederer. Vyloučení: 8:9, Vopat a Jelínek oba osobní tresty 10 min, Kubinčák 2+2. Využití: 0:1. Diváci: 5111. Muž zápasu: Havel.

Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Pilař, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň - Jánský, Reichel, Lukeš - Černý, V. Hübl, Jenáček - Kubinčák, Gerhát, Trávníček - Heinisch, Vopat, Majdan. Trenér: Kučera. Slavia Praha: Slipčenko (od 11:17 Neruda) - Kadlec, Vašíček, Roth, Kolařík, Drtina Žižka, Špelda - Huška, Beránek, Doležal - Branda, Červenka, Sklenář - Havel, Růžička, Vondrka - Čermák, Jelínek, Endál. Trenér: Růžička.

PLZEŇ - VÍTKOVICE 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Benda, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Hanzlík (Vampola) - 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček). Rozhodčí: Salminen, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6, využití: 1:1. Diváků: 7075. Muž zápasu: Bomersback.

Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Dresler, Mezei - Bomersback, Straka, Vlasák - Vampola, Kracík, Matějovský - Scofield, Kovář, Tvrdík - Adamský, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek. Vítkovice: Šindelář - Sičák, Voráček, Kuboš, Stehlík, Malík, Rehák, Trnka - Klímek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Varaďa - Ujčík, Hruška, Kvapil - Šedivý, Roman, Szturc. Trenér: Hadamczik.

TŘINEC - MLADÁ BOLESLAV 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Květoň, Peterek), 15. Květoň (Peterek), 25. Hrabal (Růžička, Kohn), 35. Kohn (Polanský), 37. Polák z tr. str. - 22. Fabuš (Jiruš). Vyloučení: 6:7, Využití: 2:1. Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bryška, Chytil. Diváci: 3558. Muž zápasu: Kohn.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, od 45. Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Bonk, Tomas - od 45. Pospíšil, Kanko, Ostřížek. Trenéři: Marek a Kopřiva. Mladá Boleslav: Schwarz (37. Valent) - Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Čížek, Nouza, Lehikoinen - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Gajovský, D. Vrbata, Handlovský. Trenéři: Čermák a Šejba.

SPARTA PRAHA - KOMETA BRNO 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton), 11. Laghammer (Netík, Ton), 22. Látal, 32. Podlešák (Koreis, Hrdel), 44. Langammer (Hrdel, Podlešák), 57. Netík (Vykoukal, Mrázek) - 18. Ovčačík (Novák, Vondráček), 52. Šindel (Erat). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:7 + Erat (Brno) 10 min.. Využití: 1:2. Diváci: 6713. Muž zápasu: Netík

Sparta: Chábera - Černošek, Gulaši, Hanzlík, Hudec, Mrázek, Vojta, Vykoukal - Výborný, Hlinka, Netík - Ton, Broš, Hromas - Ručinský, Langhammer, Látal - Hrdel, Podlešák, Koreis. Trenér: Hynek. Kometa: Hovi - Bičánek, Richter, Novák, Ovčačík, Mojžíš, Vyrůbalík, Houdek - Erat, Dopita, Selinger- Bourret, Dlouhý, Šindel - Huml, Ludvík, Vondráček - Svoboda, Brabenec, Procházka. Trenér: Pazourek.
Utkání Karlovy Vary - Pardubice bylo odloženo na 27. 10.

1. HC Vítkovice Steel (1.) 16 8 2 3 3 52:32 31
2. HC Oceláři Třinec (4.) 16 9 1 1 5 52:40 30
3. PSG Zlín (2.) 16 7 4 1 4 46:39 30
4. HC Plzeň 1929 (5.) 16 8 1 3 4 43:45 29
5. HC Eaton Pardubice (3.) 14 7 2 2 3 49:38 27
6. HC Slavia Praha (6.) 16 9 0 0 7 53:47 27
7. HC Sparta Praha (9.) 16 4 5 3 4 54:44 25