„Stále jsme nespokojeni se slabou produktivitou týmu. Neustále pracujeme na vylepšení a naskytla se nám možnost trejdu s Kometou útočníka Zbořila za Malleta, což dává v současné situaci smysl. Příchodem zkušeného kanadského útočníka si slibujeme výrazné zlepšení produktivity a přísun gólů. Navíc je velmi silný v osobních soubojích a v přesilových hrách. Jedná se o zkušeného hokejistu, který může nastoupit na pozici centra nebo na křídle. Věříme, že nám v naší současné situaci hodně pomůže k zisku bodů,“ pověděl k poslednímu trejdu Martin Kotásek, sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Do kádru extraligových hokejistů Zlína přichází Kanaďan Alexandre Mallet, zatímco do kabiny brněnské Komety se výměnou vydává Adam Zbořil.
PODÍVEJTE SE: Nová posila Mallet již vyjela s Berany na led!

Zbořil se na začátku října stal součástí většího transferu – společně s Oscarem Flynnem zamířili právě do Zlína, do Mladé Boleslavi se vydal tehdejší kapitán Beranů Tomáš Fořt. Zbořil v šestnácti zápasech zapsal pouhé dva body, Flynn se od příchodu prezentoval třemi trefami a dvěma asistencemi. „Adamovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mu v další hokejové kariéře hodně sportovních úspěchů,“ řekl Kotásek.

Novic v týmu Beranů Mallet není v České republice žádnou neznámou. Na naše území přišel už v sezoně 2016/2017, ještě v témže ročníku se však z Pardubic stěhoval do Brna. 29letý forvard se zkušenostmi z AHL po dvou a půl sezonách v Kometě uplynulé dva ročníky strávil ve Vítkovicích, od letošní sezony znovu začal nastupovat za brněnského rivala.

Do kádru extraligových hokejistů Zlína přichází Kanaďan Alexandre Mallet, zatímco do kabiny brněnské Komety se výměnou vydává Adam Zbořil.
Posila Mallet: Nechci se Zlínem spadnout. Budu bojovat!

Během šesti sezon v Tipsport extralize odehrál 313 zápasů, ve kterých posbíral 119 kanadských bodů. (59+60) 383 minut poté pobyl na trestné lavici. S Kometou Brno dvakrát slavil zisk extraligového titulu.