Podle slov předsedy představenstva Oldřicha Štefla je klub už od 2. května s vedením APK dohodnut, že zaplacení všech dlužných částek vyrovná do 31. května.

„To doložíme APK. Tak to také bude,“ tvrdil včera skálopevně předseda představenstva klubu Oldřich Štefl. Podle něj tak ani v nadcházející sezoně nebude valašský klub mezi elitou chybět. „Příprava mužstva standardně pokračuje a pevně věřím, že v září se tady bude normálně hrát extraliga,“ doplnil Štefl.

Vedení klubu muselo po poplašných zprávách v médiích včera dopoledne také uklidnit hráče. „Měli jsme schůzku s panem Šteflem a byli jsme ujištěni, že situace není tak vyhrocená, jak se zdá na první pohled,“ hlásil z kabiny hokejistů Vsetína trenér Rostislav Vlach.
O budoucnosti hokejové extraligy jedná s klubem už tradičně také vedení města.

„Byli jsme informováni o finančních závazcích Vsetínské hokejové a jejích potřebách nezbytných pro zajištění další hokejové sezony. V současné době s vedením společnosti intenzivně jednáme a máme maximální zájem na tom, aby byla celá záležitost vyřešena v zájmu města i hokeje,“ konstatovala starostka Vsetína Květoslava Othová.

Vsetínskému klubu hrozí, jako už několikrát v minulosti, že právě kvůli nedostatku financí nebo nesplaceným dluhům bude vyloučen z nejvyšší hokejové soutěže. V minulosti dokonce přizvalo město k odkupu klubu ruského vlastníka. Pokus, který zorganizoval bývalý starosta Jiří Čunek a který na jednu sezonu vsetínskou licenci zachránil, ovšem skončil právními tahanicemi, které nejsou doposud ukončeny.