Nejproduktivnější bek týmu totiž v 58. minutě po svém vyloučení strčil do čárového rozhodčího Dominika Viskota, který následkem toho upadl na led.

Jelikož sudí popsali situaci v zápise o utkání, incident teď bude řešit disciplinární komise svazu.

Jergla, který mimochodem trénuje v Kroměříži mladší žáky, zřejmě čeká na napadení sudího dlouhý trest.

„Bavil jsem se s ním o tom a lituje toho. Dobře ví, že přestřelil, teď už to nikdo z nás nevrátí. Naštěstí byl rozhodčí po utkání v pohodě, nic se mu nestalo,“ uvedl trenér a zároveň předseda klubu HK Kroměříž Zdeněk Bečka.

Hokejisté Kroměříže (bílé dresy) v rozhodujícím pátém finále padli 2:3.
Hokejisté Kroměříže v rozhodujícím finále padli, krajskou ligu ovládl Prostějov

Celý incident se odehrál v čase 57:46. Hosté z Kroměříže se po vyhraném buli dostali ke střele od modré čáry. Domácí brankář Sedlář prudkou ránu zneškodnil levým betonem, následně puk ukryl pod sebe. Hostující hráči Hradil s Jerglem se ale snažili kotouč zpod těla vydolovat a dorazit jej do branky.

Počínali si však v rozporu s pravidly a sudí Jergla vyloučil za sekání, což se hostům samozřejmě nelíbilo. U trestných lavic vnikl hlouček, hráči si s rozhodčími vše vyříkávali.

Hokejista Kroměříže Petr Jurča.
Zkrat kanonýra v krajské lize: Úderem na hlavu poslal protihráče do nemocnice

Potrestaný Jergl už mířil za katr, když se najednou otočil a do čárového sudího strčil rukama, až upadl na led.

Zápas se nakonec dohrál, ale jistě bude mít dohru na svazu.

Disciplinární komise v letošní sezoně potrestala vyšším trestem už Petra Jurču. Kanonýr Kroměříže totiž v domácím zápase s Uherským Hradištěm zezadu krosčekem na hlavu napadl Jeronýma Vogla, mladík ze Slovácka skončil po drsném faulu v nemocnici.

Zkušený útočník vyfasoval trest na deset utkání, závěr sezony ale stihl.

Kroměřížští hokejisté padli ve finále Krajské ligy jižní Moravy a Zlína potřetí za sebou. Po Hodonínu a Technice Brno si nepřišli ani na SK Prostějov 1913.

I když v sérii vedli už 2:0 na zápasy, poslední krok neudělali a po nedělní porážce 2:3 končí sezonu na druhém místě. Do baráže o druhou ligou jde rival z Hané.