Hokejisté HK Kroměříž v posledních kolech nebodují naplno a postupová osmička se jim vzdaluje

Co se děje v poslední době s kroměřížským mužstvem?
Neřekl bych, že jsme v nějaké herní krizi. V Uničově se nám prostě zápas nepovedl. Prohrávali jsme, potom jsme průběh otočili, ale v poslední třetině jsme dostali zbytečný gól a prohráli. Technika je kvalitní soupeř. Nikdo z nás neočekával, že bychom s ní mohli vyhrát o tři čtyři branky. Je pravda, že se nám poslední dva zápasy nepovedly, ale to neznamená, že se v mužstvu něco děje.
Přáním Kroměříže je hrát play-off, ale soupeři se vám začínají vzdalovat…
Po dvou porážkách musíme doufat, že se nám povedou zápasy, které vyhrajeme.

Jak se vám líbil výkon obrany v zápase s Technikou, kdy jste obdržel tři ze čtyř branek střelou mezi betony?
S obránci jsem utkání zatím nehodnotil. Vše jsem si probral v hlavě sám. První gól se nešťastně odrazil od brusle jednoho z obránců. Další dva góly byly chytatelné střely po ledě. Bohužel mně to tam prošlo. Čtvrtý gól byla situace dva na jednoho, kdy to hráč střílel z první příklepem. S tím už se těžko dalo něco dělat.

Odešel jste z branky sám, abyste dal nějaký impuls spoluhráčům?
V přestávce před třetí třetinou jsem se dohodl s Robertem Vybíralem a trenérem, že do branky půjde Robert. Začal jsem o tom uvažovat ke konci druhé třetiny. Když dostane brankář dva tři špatné góly, tak se mu nechytá dobře a je lepší pustit do zápasu druhého brankáře.

Jak jste spokojen se svými dosavadními výkony?
Byly zápasy, které se mi povedly. Například s Orlovou, Blanskem, v Novém Jičíně nebo Hodoníně. Ale samozřejmě jsou zápasy, se kterými nejsem spokojen. V Uničově a s Brnem nejsem vůbec spokojen se svými výkony. Budu se snažit s tím něco udělat a být mužstvu víc užitečný.

Uvažujete o tom, že by v Karviné chytal někdo jiný?
To je hodně předčasná otázka. Hrajeme tam až v neděli a zatím jsem o tom vůbec nepřemýšlel. Rozhodne trenér.

Jak vnímáte publikum v Kroměříži?
V letošní sezoně je to standard, který se v Kroměříži udržuje několik posledních sezon. Diváků na hokej nechodí moc a nikdo asi neočekává, že jich bude najednou chodit o dvě stě víc. Atmosféra, jaká je v Hodoníně nebo ve Valašském Meziříčí, tady asi nikdy nebude. Tam se hraje o poznání jinak. Na náš výkon to vliv ale nemá. Snažíme se hrát vždycky naplno.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko SportKultura Podnikání Černá kronika