,,Naším záměrem v duelu s posledním kolektivem tabulky bylo dát co nejdříve uklidňující gól. To se nám po ráně Vaněčka podařilo hned ve třetí minutě. Zápas jsme tak brzy dostali pod kontrolu a zaslouženě jsme ho ovládli. Holešovu ovšem chyběly některé opory," pochvaloval si kapitán Slušovic Jakub Štětkář.

Ve 12. kole jeho mužstvo nečekaně padlo s Chomýží 3:8.

,,Soupeře jsme podcenili. Ve pátém kole jsme totiž Chomýž porazili 6:3 a proto jsme si mysleli, že i druhý souboj zvládneme. Naše sebevědomí ještě umocnila branka Michala Macha, po které jsme v jedenácté minutě vedli 1:0. Ve druhé třetině ovšem tým od Bystřice pod Hostýnem během necelých devíti minut obrátil vývoj skóre na 5:3. Pak už jsme rozjetého soupeře nedokázali zastavit," přiznal Štětkář.

Ve 13. kole byly Slušovice blízko k překvapivému výsledku. Nakonec však s Plačkovem prohrály 6:8.

,,S lídrem ligy jsme byli outsiderem a v polovině utkání jsme prohrávali 1:5. Zejména díky hattricku Kuňáka se nám střetnutí ovšem podařilo zdramatizovat a v jeho dalším průbehu jsme vyrovnali na 5:5 a 6:6. Navíc jsme ve třetí třetině neproměnili několik slibných šancí. Šťastná trefa Ernsta ale domácím znovu zajistila jednobrankový náskok. Pak nás ještě do otevřené obrany devětatřicet sekund před koncem duelu osmou trefou v Kamenářově síti potrestal Holík," litoval slušovický muž s céčkem na prsou.

Ve 14. kole si Vikingové ze Slušovic spravili náladu vítězstvím 7:3 nad klubem Hanák Team Kroměříž.

,,S úřadujícím vicemistrem jsme podali výborný týmový výkon. Na ledě však kralovala zejména první útočná formace Kuňák – Kovács – Vaněček, která se postarala o většinu našich branek. Po pohledných akcích první útočné formace jsme v šestadvacáté minutě vedli 6:1. Teprve potom jsme dovolili domácím zmírnit jejich porážku," potěšil cenný skalp Jakuba Štětkáře.

Výsledky:

11. kolo: Holešov Gators – Slušovice 2:8 (Dragan, Novotníček – Kuňák 2, Vaněček 2, Jiří Višenka 2, Michal Višenka, Robert Hanák), Hanák Team Kroměříž – Vážany 5:6 (Drulák 2, Tomáš Berčík, Batěk, Vondruška – Marcián 2, Hečko, Stodůlka, Mlčoch, Kostka), Chomýž – HC Reds 1:8 (Miroslav Frajt – Kuneš 4, Petr Židlík 2, Zavadil, Náleza), Plačkov – Barex Chropyně 11:6 (Holík 3, Manďák 2, Ohanka 2, Morev 2, Venera, Opravil – Matula 3, Prokš 2, Olša).

12. kolo: Plačkov – Vážany 8:2 (Holík 2, Kubiš 2, Opravil, Ohanka, Osina, Marek Hanák – Jiříček 2), Hanák Team Kroměříž – HC Reds 2:11 (Zahradnický 2 – Kuneš 4, Náleza 4, Loučka 2, Foret), Barex Chropyně – Holešov Gators 7:2 (Prokš 4, Matula 2, Olša – Chytil, Pravda), Chomýž – Slušovice 8:3 (Marek Frajt 4, Skočovský 2, Petr Sovadina ml., Miroslav Frajt – Vaněček, Macho, Michal Višenka).

13. kolo: HC Reds – Barex Chropyně 13:1 (Kuneš 5, Náleza 3, Petr Židlík 2, Loučka, Zavadil, Kostrůnek – Janůšek), Vážany – Holešov Gators 3:2 (Hečko, Kočař, Veselský – Malý, Polášek), Hanák Team Kroměříž – Chomýž 7:2 (Milan Berčík, Vondruška, Klár, Dostál, Shromaždil, Křetinský, Tomáš Berčík – Večerka, Miroslav Frajt), Plačkov – Slušovice 8:6 (Venera 3, Holík 2, Opravil, Manďák, Ernst – Kuňák 3, Michal Višenka 2, Mozola).

14. kolo: Plačkov – Reds 3:5 (Holík 2, Setinský – Petr Židlík 2, Kostrůnek, Kuneš, Náleza), Hanák Team Kroměříž – Slušovice 3:7 (Dostál 2, Drulák – Vaněček 4, Kuňák 2, Petr Mičola), Chomýž – Holešov Gators 3:0 (Večerka 2, Šnyrc), Barex Chropyně – Vážany 4:3 po SN (Horčička, Olša, Janůšek, Švajda – Marcián, Stančík, Koubek).

1. HC Reds 11 0 0 3 114:55 33
2. Plačkov 10 0 1 3 88:61 31
3. Vážany 7 0 1 6 52:48 22
4. Hanák Team 6 0 1 7 73:78 19
5. Chropyně 5 1 1 7 65:83 18
6. Chomýž 5 1 0 8 57:74 17
7. Slušovice 5 1 0 8 71:90 17
8. Holešov 3 1 0 10 57:84 11