Všichni tři se totiž sešli ve zlínské kabině v sezoně 1996/1997. Ani obránce Pavel Rajnoha s útočníkem Martinem Kotáskem nezabránili Aleši Zimovi, aby režíroval triumf Šternberku 11:5 nad svými bývalými spoluhráči.

„Martin Kotásek se teprve musí do týmu zapracovat. Odehrál druhý zápas a v tréninku zatím moc příležitostí k sehrání nebylo. Sestava se promíchala i proto, že přišel. Věřím, že to bude posila," neskrývá velké očekávání trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Od Kotáska očekává především bodový přísun. „V důležitých zápasech by měl mít klid v koncovce a předat zkušenosti mladším hráčům. Hrají s Pavlem Rajnohou v jedné pětce, mělo by to jít poznat. Pavel už tady byl vloni, oba jsou nejzkušenější hráči, které tady máme," má jasno Bečka v rolích, kterých by se měli jeho lídři ujmout.

Krom tří veteránů kroměřížskou kabinu sdílí i Martin Stejskal, který v extralize nastoupil ke dvěma zápasům také v dresu Zlína. Všem však sobotní večer řádně zhořkl. „Upřímně řečeno, nevěřil jsem tomu, že můžeme dostat jedenáct gólů," štvalo trenéra Bečku.

Debakl byl jen vyústěním posledních dvou týdnů, kdy se tým nesešel na tréninku kompletní.

„Tréninky za posledních čtrnáct dnů za moc nestály, bylo nás málo a nemohli jsme nic nacvičit. Na nás to jde poznat, že se sestavou mícháme. Už ve Velké Bíteši to bylo poznat. Šternberk je zkušený soupeř, navíc jsou sehraní, jsou dlouho pohromadě, což musí jít někde vidět," ví Bečka, který jen bezmocně na střídačce sledoval trápení svých svěřenců.

Přitom již v 77. vteřině zápasu kroměřížská střídačka poprvé jásala zásluhou Merty. Jenže pak otěže utkání převzali hosté, kteří nasázeli čtyři branky a na začátku druhé části i pátou. Kroměříž však zabrala a dvěma brankami Sedláře a Machálka snížila a to ještě nevyužila čtyři přesilovky v řadě.

„I z toho plyne, že nejsme sehraní. Když jsme zápas korigovali na rozdíl dvou branek a měli relativní tlak, dostali jsme další góly," mrzelo Bečku.

Kroměříž ve třetí třetině se opět dotáhla dvěma trefami Murína a Strojila na průběžných 5:7. „To jsem ještě věřil, že bychom zápas mohli uhrát na remízu, ale dostali jsme dva zcela zbytečné a jednoduché góly a bylo rozhodnuto. Dnes se nepodařil zápas ani brankářům.

Ve Velké Bíteši Vlasťa (Karola) zachytal lépe. Dnes mu to nevyšlo. Spadla na nás deka, ale doufám, že se z ní rychle oklepeme. Když se dáme v týdnu dohromady, v Brumově bychom mohli zase začít hrát hokej," vyhlíží Bečka regionální derby, které je na programu v sobotu od 17 hodin.⋌ (dan)

HK KROMĚŘÍŽ – ŠTERNBERK 5:11 (1:4, 2:3, 2:5)

Branky a nahrávky Kroměříže: 2. Merta (Křemeček), 23. Sedlář (Večerka), 34. Machálek (Rajnoha), 43. Murín (Stejskal), 48. Strojil. Rozhodčí: Bártek – Mikoviny, Procházka.

HK Kroměříž: Karola (37. Vagner) – Blažek, Večerka, Jelínek, Machálek, Paksi, Gazda, Merta, Křemeček, Bouda, Strojil, Rajnoha, Kotásek, Stejskal, Murín, Šerka, Vávra. Trenér: Zdeněk Bečka.