Přestože Hanáci opět nastoupili v hodně kombinované sestavě, utkání tak jednoznačné, jak napovídá výsledek, rozhodně nebylo. „Doplatili jsme na nekompletní složení. Sestavu sice doplnili dva hráči, ale s nimi se ještě den před utkáním ani zdravotně nepočítalo," poznamenal kouč.

První třetina byla vyrovnaná, šancí relativně málo, ale ty na straně hostů byly „okatější". Prostřední část se stala noční můrou a rozhodla o osudu utkání. Druhá polovina duelu se vlastně jen dohrávala. Kroměříž doplatila na časté vylučování, vždyť za katr museli její hráči hned desetkrát, ve druhé třetině hned čtyřikrát, což soupeř třikrát potrestal. „Po vyrovnané úvodní třetině rozhodla ve druhé pasáži branka na 3:0. Hráli jsme spoustu oslabení a nedokázali jsme plnit to, co jsme si řekli," zlobil se na své svěřence trenér.

I proto ve 44. minutě vedli domácí 7:0 a nad hlavami Hanáků se vznášela ostuda. Ti dál tápali, hráli komplikovaně. Smolařem zápasu byl Martin Stejskal, jenž si vytvářel šance, ale v zakončení se mu hrubě nedařilo. Podobný pech odřízl Milan Merta a 23 sekund před koncem se položil za čestným gólem, aby v samém závěru vysokou prohru zmírnil Murín.

Trenér i všichni příznivci věří v reparát, který mohou Kroměřížští složit již zítra, kdy od 18 hodin hostí na svém ledě lídra soutěže silnou Velkou Bíteš. „Sestava asi nebude kvůli nemocem o moc lepší, navíc hrajeme jen na čtyři obránce. Budeme ale všichni bojovat," slíbil za kabinu trenér Zdeněk Bečka.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – HK KROMĚŘÍŽ 7:2 (1:0, 4:2, 2:2)

Branky Kroměříže: Merta (Paksi, Ditrich), Murín (Ditrich, M. Gazda). Sestava: Svoboda – Strojil, Paksi – Vávra, Šťastný – Ditrich, Murín, M. Gazda – Stejskal, Jelínek, Brada – Jergl, Křemeček, Merta

DALŠÍ VÝSLEDKY 14. kola: Rosice – Velká Bíteš 5:6, Uherský Brod – Boskovice 3:2, Uherský Ostroh – Břeclav 7:5, Blansko – Uherské Hradiště 5:1.

1. Velká Bíteš 14 10 1 1 2 60:37 33
2. Boskovice 14 10 0 0 4 63:29 30
3. Uherský Ostroh 14 7 3 1 3 56:44 28
4. HK Kroměříž 14 8 0 2 4 72:53 26
5. Uherský Brod 14 6 2 0 6 47:40 22
6. Velké Meziříčí 14 7 0 1 6 53:50 22
7. Břeclav 14 3 1 2 8 55:67 13
8. Rosice 14 4 0 1 9 42:57 13