Devatenáctiletý Filip Chytil přidal v noci na úterý čtvrtý gólový zářez v sezoně a mohl si se svým typickým úsměvem vychutnat výhru 2:1 nad Dallasem a také vyhlášení hvězdy zápasu.

„Po každém zápase se cítím mnohem jistější. Když jsem se v úvodních 17 utkáních střelecky neprosadil, chyběla mi sebedůvěra, ale po první brance se to zlepšilo. Teď vyhráváme a já týmu pomáhám góly,“ komentoval své zlepšené výkony Chytil, pro kterého to byl první vítězný gól v NHL.

Člen elitní formace jezdců ve 45. minutě za stavu 1:1 si vzal odražený puk ve středním pásmu, nasměroval si to na brankáře Chudobina a nechytatelnou střelou zápěstím zavěsil. A nemuselo zůstat u jedné trefy. V 50. minutě prověřil brankáře Dallasu nebezpečnou střelou, v dramatickém závěru pak zkoušel trefit opuštěnou klec soupeře… Rangers nakonec těsnou výhru uhájili a slavili sedmé vítězství z posledních devíti utkání.

Někdejší zlínský útočník svou gólovou sérii začal první trefou sezony 12. listopadu proti Vancouveru (2:1), následně se prosadil i o tři dny později v přestřelce (5:7) v newyorském derby proti Islanders. Střeleckou šňůru v nejlepší hokejové lize na světě natáhl v neděli 18. listopadu proti Floridě (4:2). A naposledy svůj střelecký potenciál prokázal v úterý v noci.

„Pokaždé, když se ten kluk dostane na led, věříte, že dokáže něco vymyslet,“ chválil Chytila po zápase s Floridou kouč David Quinn.

Čtvrtou trefou v řadě opět přepisoval historické milníky. Chytil se stal prvním náctiletým hokejistou, který v dresu klubu z Manhattanu skóroval ve čtyřech zápasech v řadě. Zároveň se stal teprve druhým českým teenagerem, jenž se čtyřikrát v řadě zapsal mezi střelce.

Vyrovnal se Radku Dvořákovi, který v sezoně 1995/1996 jako osmnáctiletý stihl mezi 2. a 7. listopadem čtyřikrát v řadě skóroval v dresu Floridy. Tehdejší útočník Panterů se prosadil dokonce šestkrát. A překonal i slavné krajany Jaromíra Jágra či Petra Sýkoru, kteří v teenagerském věku skórovali ve třech zápasech v řadě.

„Nečekal jsem, že se mu bude takhle dařit, rád bych řekl opak. Je nesmírně talentovaný. Věděl jsem, že jakmile skóruje, přidá další branky, ale netušil jsem, že se prosadí ve čtyřech utkáních po sobě," vysekl Chytilovi poklonu Quinn.

Podobně mluvila i legenda klubu - švédský gólman Henrik Lundqvist.

„Od začátku jsme věděli, že je mimořádně talentovaný. Nyní nám ukazuje, čeho je v rozhodujících momentech schopen. Hráči s takovými dovednostmi můžou být rozdíloví ve spoustě zápasů.“

Chytil si zatím v ročníku NHL ve 21 odehraných zápasech připsal sedm kanadských bodů za čtyři trefy a další tři asistence. Ve své druhé sezoně zatím odehrál celkem 30 utkání a zaznamenal 5 gólů a 5 asistencí.