Sparta – Zlín 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

stav série: 1:0

Sparťané i zlínští Medvědi prostě přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Vždyť je tady play off, tak trochu jiná soutěž. O kousek rychlejší nakonec byla na domácím ledě Sparta, která porazila Zlín 4:2

„Říká se o nás, že jsme potomci samotného Herkula. Sparta se za žádných okolností nevzdává. Jedině tak můžeme vyhrát i tu největší bitvu,“ znělo z videa na kostce ještě před začátkem utkání.

V pondělí tomu tak skutečně bylo. První totiž v 5. minutě skórovali zásluhou Kollára hosté. I přesto, že se ke střelbě na bránu zpočátku příliš nedostávali.

Teprve o deset minut později, hlavně díky využitým přesilovým hrám, začali úřadovat domácí a už nechtěli pustit Medvědy ke slovu. Ton a Broš zařídili ještě v první třetině vedení 2:1. Pak přišel čas Davida Výborného, nejprve nečekaně z velkého úhlu a pak pohodlně do poloprázdné branky poopravil stav na 4:1.

„Snažili jsme se o aktivitu už od začátku, ale Zlín nás po naší chybě v úvodu překvapil,“přiznal sparťanský kouč František Výborný.

Zlín se ani poté rozhodně nechtěl vzdát bez boje. Chtěl konečně zlomit své sparťanské prokletí, která jej už pětkrát v play off vyřadila. Jenže techniku hosté až příliš nahrazovali důrazem a přehnanou agresivitou, šarvátek a rvaček přibývalo. Balaštík tvrdě napadl domácího gólmana.

“To k play off patří. Očekávám ještě důraznější souboje,“ říkal později.

Sparta ale v pondělí udělala první krok k tomu, aby svoji vítěznou „šňůru“ v play off proti Zlínu prodloužila. Pomohli i fanoušci, kteří na stadionu vytvořili vynikající atmosféru.

A jak to bude v úterý? Postoupí Sparta o další krok dopředu, anebo Zlín srovná krok? „Zítra se ukážeme v lepším světle,“ slíbil po utkání zlínský asistent Rostislav Vlach.

Branky a nahrávky: 15. Ton (Netík), 18. Broš ( Pilař, Výborný), 26. Výborný (Broš), 39. Výborný (Broš, Ton) – 5. Kolár (Záhorovský, Rachůnek), 55. Nosek (Rachůnek, Kolár). Rozhodčí: Minář, Mikula – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6: 9, + Köhler a Balaštík 10 OT. Využití: 3:0. Diváci: 8474. Muž zápasu: Výborný.

Sparta: Přikryl – Pilař, Gulaši – Vykoukal, Hanzlík – Černošek, Hudec – Kratěna, Broš, Výborný – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Koreis, Hrdel – Látal, Podlešák, Kafka . Trenér: Výborný.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas – Nosek, Lučka – Míka, Kučný – Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský. . Trenér: Venera.