„Doufám, že to nebyl životní zápas, na ten stále čekám. Ale více bodů v jednom zápase jsem naposledy nasbíral v juniorských kategoriích,“ marně vzpomínal 24letý Zavřel na bodově plodnější utkání, který patří se 16 góly na čelo klubové tabulky střelců a s 27 body na první místo klubové produktivity.

Vyrovnaný rekord

Pro Kroměříž šlo zároveň o osmou výhru za sebou, což je vyrovnání novodobého klubového rekordu. Alespoň od sezony 2005/2006, kdy jsou na internetu k dohledání výsledky zápasů krajské ligy mužů.

„To nás velice těší, ale před osmi výhrami byla také nelichotivá šňůra šesti proher v řadě. Takže bylo na čase s tím něco udělat. Doufám, že v podobných výsledcích budeme pokračovat i nadále,“ věří někdejší útočník mládežnických celků Prostějova a Přerova, který za Hanáky nastupuje svou třetí sezonu.

„Líbí se mi tu. Je tu skvělá hokejová parta,“ oceňuje.

S výhrami přišlo do kabiny Hanáků i zdravé sebevědomí. „Cíle máme jako vždy ty nejvyšší. Základem je však uhrát play-off a v něm bojovat o nejvyšší příčky,“ vzkázal Zavřel, že končit se sezonou jen tak nechce.

Odchovanec Kroměříže v mládeži hrával za Prostějov i Přerov, takže se potkal i s hokejisty, kteří v současnosti brázdí i nejvyšší soutěž. V dresu Mladé Boleslavi David Šťastný a v Hradci Králové Aleš Jergl, za prvoligový Vsetín pak Vlastimil Dostálek. „S ním jsem hrál v Přerově rok v juniorce, s Alešem jsem začínal v Kroměříži. I Davida znám odmala, jezdili jsme spolu vlakem do Přerova, ale s nikým z nich se už dlouho nestýkám,“ poznamenal Zavřel.

Chce hrát vyšší soutěž

Ve 24 letech sice hraje nejnižší soutěž, ale ambicemi se netají.

„Hokej hraji určitě pro radost, je to má životní náplň. Ambice stále mám, určitě bych si chtěl zkusit zahrát i vyšší soutěž. Žízeň mám jen pro hokej, ale ne po něm, alkohol piji výjimečně,“ překvapil Zavřel.

Proč mu zatím nevyšlo angažmá v profesionální soutěži? „Těžko říct, potenciál bych měl, ale asi to zatím nemám v hlavě. Dřív nebo později to, ale přijde,“ věří si obdivovatel ruského snajpra Washingtonu Ovečkina.

„Určitě také bylo mým snem si s ním zahrát v jednom klubu. V loňském roce se mi alespoň podařilo jej vidět v zápase, na ledě se spolu asi už nikdy nepotkáme,“ tuší, že štace v nejlepších ligách na světě už asi neklapne.

Zatím tak hokej kloubí s povoláním skladníka a seřizovače strojů.

„Ale i u této profese se mi podařilo zůstat trochu u hokeje. Vyrábíme totiž i hokejové šňůrky a materiál na hokejové dresy,“ prozradil Zavřel, který další zápas odehraje 11. ledna od 17 hodin v Boskovicích. Doma se Hanáci představí ve středu 15. ledna od 18 hodin proti Hodonínu.

HK Kroměříž – HC Štika Rosice 9:4 (4:0, 4:0, 1:4)

Branky a asistence HK Kroměříž: Zavřel (Osina), Hubík (Vávra, Zavřel), R. Šťastný (J. Apolenář, Vaněk), Zavřel (Osina), Zavřel (Hubík), Vaněk (J. Apolenář), Zavřel (Hubík, Murín), J. Apolenář (Jelínek, R. Šťastný), J. Apolenář (Jergl).

Kroměříž: Fajgl, Svoboda – Osina, Andrýsek, J. Jergl, R. Šťastný, Tkadlec, Vávra, Nesrsta – J. Apolenář, Jelínek, Vaněk – Zavřel, Hubík, Murín – Knápek, F. Laciga, Bouda. Trenéři: Zdeněk Bečka, Marek Rožnovják.