Stejně jako ve středečním zápase se včera ševcům nevydařila především druhá třetina, kdy třikrát inkasovali.

Přitom ševci bez Zámorského (tři zápasy distanc) a Okála, zato v sestavě s Tesaříkem už od začátku plnili své sliby – byli aktivnější a na Oceláře podnikali troufalé nálety. Po 26 sekundách hry si najel na přihrávku Čajánka Honejsek a z úhlu zametl kotouč pod víko.

„Celou situaci jsme vyřešili špatně u mantinelu. Zlínská kombinace byla parádní. Dali si to až do prázdné brány," ocenil asistent třineckého trenéra Václav Varaďa.

Vedoucí gól ševců domácí zaskočil, naopak hostům narostla křídla, ale další šance neproměnili. V polovině třetiny se začali výrazněji osmělovat i domácí, přičemž nejblíže vyrovnání byl Polák, Polanský a zejména Krejčí, jemuž zabránil skórovat tygřím skokem brankář Horčička, který odchytal vůbec svůj první zápas v play off.

„Měli jsme více ze hry. Především první třetina byla z naší strany velmi dobrá. Měli jsme i šance zvýšit i na 2:0," litoval hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

Horčička už však neodolal ve 24. minutě vzrůstajícímu náporu, když vyrazil Polanského střelu jen k volnému Adamskému a ten poslal kotouč do odkryté branky. Oceláři získali křídla a místy si vytvořili převahu i v pěti. Jenže ve 30. minutě v oslabení pláchl Leška, jeho střelu Hrubec ještě vyrazil do rohu. Ale stihl najít najetého Köhlera, který se obtočil kolem obránce a propálil Hrubce.

Jenže ve 35. minutě Třinec opět srovnal krok využitou přesilovkou pět proti třem, když si střelu z úhlu srazil Matějíček zády do vlastní branky. A ještě do konce druhé třetiny Třinec otočil, když podruhé v zápase se prosadil Bonk. „Doplatili jsme opět na nedisciplinovanost konkrétně Bedi Köhlera, který se zbytečně nechal vyloučit. Oba zápasy jasně ukázaly, že disciplína je důležitá. V obou zápasech jsme doplatili na vyloučení. Není možné, aby se to stávalo opakovaně. Budou za to tvrdé postihy," vzkázal trenér Vlach.

Ševci přitom dřeli jako koně, jenže v 54. minutě od modré napřáhl Trončinský a definitivně zlomil odpor žlutomodrých. O pátou ránu do vazu z milosti se postaral Hrňa. „Ve třetí třetině nám chyběl krůček, abychom vyrovali," litoval Vlach.

Ševci se nyní vracejí domů za stavu 0:2. Odvracet třinecký mečbol budou v neděli a v pondělí.

Třinec – Zlín 5:2

Branky a nahrávky: 24. Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, Martin Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 54. Trončinský (Polanský) – 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5 navíc Honejsek a Ondráček (oba Zlín) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 3:1, 2:0.

Třinec: Hrubec – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 22. navíc Matyáš – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – D. Květoň, Rákos, Matuš – Peterek, Hrňa – od 22. navíc Rufer. PSG Zlín: Horčička – Matějíček, Řezníček, Marušák, Kotvan, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Horák – Honejsek, Čajánek, Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Melenovský, Čech – Ondráček, Holík, Sedláček.

Semifinále play off – 2. zápas:

SPARTA PRAHA – BRNO 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, I. Rachůnek), 16. Krejčík, 18. Piskáček (Kumstát). Rozhodčí: Šindler, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. Diváci: 9187. Stav série: 1:1.

Sparta: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Polášek – P. Ton, J. Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, I. Rachůnek – Forman, Přibyl, Buchtele – Klimek, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Čiliak – Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa – Jakub Svoboda, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, Raška, Pivko – Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.