Amatérskou hokejovou soutěž ZHEL mohou hrát jen nikdy neregistrovaní amatérští hráči.

V ročníku 2007/08 se extraligy zúčastnilo deset družstev. Po základní části, ve které se na ZS Přerově střetla mužstva systémem dvakrát každý s každým, následovala vyřazovací část, do které postoupilo osm nejlepších týmů.

Loňský obhájce z Třebětic překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále s Blazicemi, které nakonec celou soutěž vyhrály. Přitom o postup do vyřazovací části bojovaly Blazice až do posledního utkání základní části. Vítězné Blazice po vyřazení Třebětic přešly v semifinále přes HC Radkovy 2:0 na zápasy. V jednom utkání rozhodovala dlouhá série samostatných nájezdů.

„Už postup do vyřazovací části byl pro nás úspěchem. Vyřazovací zápasy jsme si už užívali jako Karlovy Vary v extralize. Velkou zásluhu na úspěšném tažení měli naši fanoušci. Na zápasy jich jezdilo víc než sto,“ připomenul předseda klubu Jiří Hradil.

Ve finále poměrem 2:0 na zápasy zdolaly Blazice tým HC Hasiči Přerov. „První finálové utkání jsme vyhráli také až po samostatných nájezdech. Druhý zápas jsme vyhráli už celkem v pohodě 5:1. Je to největší úspěch našeho klubu,“ dodal Jiří Hradil.

Velký posun v tabulce zaznamenaly také Prusinovice, které skončily po základní části na 5. místě. Ve čtvrtfinále prohrály s týmem HC Hasiči Přerov 1:2 na zápasy.

Nejproduktivnější hráči regionálních týmů

HC Třebětice: Kamil Zapletal – 22 bodů.

HC Prusinovice: Radim Calábek – 20 bodů.

HC Blazice: Martin Kušík – 13 bodů.

Nejlepší střelci regionálních týmů

HC Třebětice: Kamil Zapletal – 15 branek.

HC Prusinovice: Radim Calábek – 13 branek.

HC Blazice: Martin Kušík – 11 branek.