HK KROMĚŘÍŽ – HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Hned v úvodu první třetiny dostali Hanáci možnost dlouhé čtyřminutové přesilovky, když hostující Fiala dostal trest za vysokou hůl. Hanáci ovšem nabídnutou možnost nevyužili. Ale hned vzápětí se domácí diváci přece jen dočkali. Murín našel Kotáska a Hanáci po první třetině vedli 1:0.

„Na předzápasovém tréninku jsme se zaměřili především na napadání soupeře ve střední třetině, což se nám dnes v zápase dařilo plnit. Hráli jsme poctivě z obrany a proměňovali šance," pochvaloval si pro klubové stránky trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.

Úvod druhé části patřil Hanákům. Uběhlo 19 vteřin a Sedlář podruhé překonal gólmana soupeře. Sedlář byl v utkání hodně aktivní a ve 26. minutě se podílel i na třetím gólu Hanáků, když našel ideálně Jelínka – 3:0. Do druhé přestávky přidali domácí ještě jednu branku – po přihrávce Blažka se prosadil opět Vladimír Sedlář.

V posledním dějství si Hanáci vedení ohlídali a v prvních deseti minutách po obrátce byli aktivnější. Meziříčí se do šancí dostávalo jen při brejkových situacích dva na jednoho. A právě při takové hosté ve 49. minutě snížili. I přes inkasovaný gól byli Kroměřížští aktivnější, v 55. minutě měli dvě veliké šance, ale Merta a následně Bouda neuspěli.

V 57. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, ale výhoda se stala nevýhodou a Velké Meziříčí kapitánem Nekvasilem v oslabení snížilo. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby hosté odvolali brankáře a v šesti se pokoušeli zápas zdramatizovat. To ale Hanáci rázně odmítli a Večerkou vybojovaný puk v rohu kluziště se dostal až k Stejskalovi, který, ač podražen, dokázal dopravit puk do prázdné svatyně.

„Dvě třetiny jsme důsledně dodržovali taktické pokyny a soupeře k vážnějším šancím nepustili. Až ve třetí třetině za stavu 4:0 jsme polevili, soupeř dvakrát snížil, ale drama jsme nepřipustili a zaslouženě jsme utkání dovedli do vítězného konce," radoval se po utkání domácí kouč.

V dalším kole se představí Hanáci opět doma, dnes budou hostit poslední Rosice. „Když jsme hráli v Rosicích, soupeř nehrál vůbec špatně. Ale nyní mám informace, že tým opustil zkušený lídr Haman. Možná to bude pro soupeře oslabení, ale my se musíme na zápas důkladně připravit, protože tato soutěž je nevyzpytatelná a každý soupeř může pozlobit," varuje trenér Hanáků Bečka.

Branky: 5. Kotásek (Murín), 21. Sedlář, 26. Jelínek (Sedlář), 38. Sedlář (Večerka, Blažek), 59. Stejskal (Večerka). Rozhodčí: Smilek – Valentík, Dias. Vyloučení: 2:6

HK Kroměříž: Karola – Blažek, Večerka, Sedlář, Jelínek, Paksi, Gazda, Merta, Křemeček, Bouda, Murín, Strojil, Rajnoha, Kotásek, Stejskal, Šerka, Jergl, Zapletal. Trenér: Zdeněk Bečka.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Uherský Brod – Uherský Ostroh 5:3, Blansko – Boskovice 10:4, Warrior Brno – Rosice 7:2, Uničov – Šternberk 4:2, Uh. Hradiště – Brumov 6:5 .

1. Velké Meziříčí 12 9 0 0 3 56:33 27
2. Vel. Bíteš 12 8 0 2 2 59:35 26
3. HC Uničov 12 7 1 2 2 54:46 25
4. Šternberk 12 8 0 0 4 59:37 24
5. HK Kroměříž 12 7 1 0 4 55:51 23
6. Brumov-Bylnice 12 6 1 0 5 49:41 20
7. Uherský Brod 12 6 1 0 5 42:41 20
8. Warrior Brno 12 5 1 1 5 47:36 18