Příchod Jana Silného představuje pro klub terno. Jedna-dvacetiletý útočník na podzim působil v otrokovické Viktorce, kde nastřílel 12 gólů a společně s hlučínským Dominikem Krautem je prozatím nejlepším střelcem třetí ligy. V zimě o něj měla zájem i prvoligová Jihlava, druholigové Táborsko či rakouské celky, ale jeho kroky vedly na Hanou, kde by měl vytvořit obávané útočné duo s Romanem Hašou.

„Silný přichází na půlroční hostování z Jankovic s tím, že jednáme o jeho přestupu. Chtěl jsem jej už v létě, jsem rád, že to nyní vyšlo. Spoléhám na jeho souhru s Hašou. Jde vidět, že si hodně rozumí a věřím, že budou velmi přínosní pro mančaft," sdělil 35letý kouč.

Silný přitom není jedinou zajímavou posilou v Kroměříži. Staronovými tvářemi jsou zkušený stoper David Čep, středopolař Tomáš Strašák a krajní bek Petr Rajnoha, kteří se vrátili z hostování. Vedle nich mužstvo doplnil na půlroční hostování ze Zlína záložník Nikola Višněvský. Oproti tomu ambiciózní trenér udělal pořádky v opačném gardu, tedy v hráčích, kteří na podzim hostovali v Hanácké Slavii. Zpět do svých klubů putovali Michal Minář, Adam Ševčík, Filip Žák, David Krška, Martin Neubert a Jakub Swiech. V dresu Kroměříže se pak na jaře neobjeví ani Tomáš Matoušek, který by měl hostovat v Hulíně, a brankář Radek Petr.

„Z hráčů na hostování jsem si i pro jaro nechal jen fotbalisty, u kterých jsem cítil zájem zde pokračovat. Týká se to Romana Haši a Tomáše Jelečka ze Slovácka, kteří ve mně zanechali velmi dobrý dojem. O příchodu jsem pak ještě jednal s Davidem Šmahajem, ale nakonec jsem od něj ustoupil a ještě jsem měl domluveného jednoho hráče z okolí, nicméně záležitost jsem odložil na léto," poznamenal Chytrý.

Na dalším vývoji klubu by se pak měli hodně podílet i nadějní odchovanci sešívaných, což pramení i z prosincové události, kdy se město Kroměříž domluvilo na spolupráci s klubem.

„Pomůže nám s provozem celého stadionu. Dále na to navazuje vize, že nás podpoří v práci s mládeží a s tím souvisí i plány pro A-mužstvo. Měli jsme osmnáct vyrovnaných hráčů, teď máme filozofii, která obnáší jedenáct zkušených fotbalistů do základu a odchovance, kteří budou dostávat prostor a rozvíjet se tak, aby v budoucnu hrávali," přiblížil obdivovatel Realu Madrid.

Do jarních odvet obměněné mužstvo vstoupí ze 7. místa, když doposud v 16 kolech nasbíralo 23 bodů. Jaké jsou jeho cíle ve druhé části sezony?

„Chci pořád vyhrávat, ale jsem realista. Vítkovice a Prostějov mají dražší a lepší hráče. Budu spokojený s umístěním do čtvrtého místa," pronesl Vlastimil Chytrý.

Výsledky přípravy: Brno junioři 2:2, ČR U18 1:2, Nové Město n. V. 8:1, Kozlovice 1:1, Přerov 0:0, Opava 0:2, Hodonín 3:0, Uherský Brod 1:1, Chropyně 5:1, Zlín B 2:1.

Předpokládaná sestava: Šustr – Rajnoha, Čep, Budín, Jeleček – Višněvský, Strašák, Silnica, Hynčica – Silný, Haša.