Osud finále, které sledovalo 300 diváků, ovlivnila první třetina. Už po šestapadesáti sekundách poslal Plačkov v přesilovce do vedení Setinský. V páté minutě skóroval podruhé Venera a 11. minutě to po ráně Martina Kubiše bylo 3:0.

 ,,První třetinu jsme zvládli velmi dobře takticky. Byli jsme pozorní v obraně a dařilo se nám v koncovce,“ pochvaloval si kapitán vítězů Karel Holík.

Reds se ovšem nevzdal a v šestatřicáté minutě vyrovnal na 3:3. Postupně se do sítě Ondruše trefili Náleza, Zavadil a Kuneš. Po dalších jednatřiceti sekundách však zajistil domácím znovu vedení Dobeš. Za dalších sedmadvacet sekund ale Petr Židlík srovnal stav na 4:4. O vítěznou branku se tak postaral v devětatřicáté minutě po spolupráci s Jakubem Venerou Aleš Pšurný.

 ,,Ve druhé části jsme hráli nedisciplinovaně a dělali jsme také chyby,“ upozornil na příčiny ztráty tříbrankového náskoku Holík.

Jeho tým se však nakonec radoval z titulu. ,,V posledním dějství nám bylo nakloněné štěstí. Reds byl ovšem hlavně v ofenzívě hodně nepříjemným soupeřem,“ uznal kapitán nejlepšího mužstva v letošním ročníku Kroměřížské hokejové ligy. 

Ten také vybral největší tahouny. ,,Po celý průběh sezony jsme se mohli spolehnout na gólmana Dalibora Ondruše, v obraně tvořil naši hru Martin Pospíšil. Klíčovým tahounem byl i druhý nejproduktivnější hráč soutěže forvard Aleš Pšurný, který v ní vstřelil 38 branek a na dalších 26 přihrál,“ vyzdvihl opory Karel Holík.

Vítězné mužstvo samozřejmě úspěch pořádně oslavilo. ,,V restauraci na kroměřížském zimním stadionu jsme slavili až do nedělního rána. Po půlnoci se k nám dokonce přidali i hráči Redsu,“  prozradil kapitán Plačkova Holík.

FINÁLE: PLAČKOV – HC REDS 5:4 (3:0, 0:2, 2:2)

Branky: Setinský, Venera, Martin Kubiš, Dobeš, Pšurný – Náleza, Zavadil, Kuneš, Petr Židlík.

Vyloučení 8:6. Využití: 3:3. Rozhodčí: Jiří Osina, Tomáš Kučera.

Plačkov: Ondruš – Morev, Pospíšil, Hanák, Bečka – Venera, Dobeš, Doležel, Holík, Martin Kubiš, Lubomír Kubiš, Manďák, Pšurný, Šerka, Setinský.

HC Reds: Gremlica – Schaffer, Glaser, Drábek, Běhal – Petr Židlík, Chytil, Kostrůnek, Kuneš, Loučka, Náleza, Zavadil.