Chytil si v přípravném kempu vybojoval místo v základní sestavě, ale v sedmnácti zápasech nové sezony si připsal jen tři přihrávky. Přesto nový kouč David Quinn i před utkáním s Vancouverem prohlásil, že devatenáctiletý český útočník neztratil jeho důvěru.

Kroměřížský odchovanec se mu za ni vzápětí odvděčil vyrovnávacím gólem, když dorazil Pionkovu ránu, kterou ještě tečoval Kreider. Chytil už kotouč uklízel do poloodkryté Markströmovy klece.

Obrat dokonal v 52. minutě Brett Howden. Brankář Henrik Lundqvist se díky jejich trefám mohl radovat z vychytané 437. výhry v soutěži, čímž vyrovnal v historických tabulkách na sedmém místě výkon Jacquea Plantea.

Chytil byl se šesti pokusy nejpilnějším střelcem zápasu a prosadil ve druhé třetině v přesilové hře z dorážky. Na ledě strávil více než 14 minut. Ve svých 17 zápasech sezony naskočil v průměru na 12 minut na utkání.

Celkem v nejlepší lize na světě odehrál Filip Chytil 26 zápasů s bilancí 2 gólů a 5 asistencí. Připsal si 6 trestných minut a v hodnocení +/- při vstřelených a inkasovaných brankách je na -8 při pobytu na ledě.

Sestřih zápasu. Gól Filipa Chytila v čase 1:48