,,V základní části se bude nejprve hrát jednokolově každý s každým. Poté se tabulka rodělí na dvě poloviny a v nádstavbové části se jednokolově mezi sebou utkají celky umístěné na prvním až sedmém místě a týmy umístěné na osmé až čtrnácté příčce. Předkolo play off, čtvrtfinále, semifinále i finále odehrajeme na dva vítězné duely," představil hrací systém jeden ze stálých účastníků soutěže forvard Žop Petr Mičola..

Ten za hlavní favority považuje čtyři kolektivy. ,,Největším aspirantem na obsazení předních pozic je letos posilněný tým Kačerů z Tlumačova. Na prvenství myslí rovněž sehraný kolektiv Jiskry Chropyně a i přes nepovedený start také Buldoci z Otrokovic. Černým koňěm ligy by mohl být sebevědomý Přerov, který předvádí nepříjemný hokej. Na opačném pólu tabulky by se měli pohybovat Rychlov a Rymice," typuje Mičola, jehož mužstvo rovněž promluví do předních příček soutěže.

Amatérské hokejová liga v Kroměříži má letos soupiskách téměř 300 hráčů. Mezi nimi je několik známých osobností, jenž se zcela jistě postarají o hokejovou zábavu pro diváky.

,,Z brankářů by to měli být talentovaný gólman Žop Patrik Kotas a tlumačovský Petr Vlček. Na postu obránců jistě vyniknou kromě otrokovického Radka Štětkáře i žopský Roman Vašut a Ondřej Nebuchla z miškovického klubu Red Devils. Mez útočníky budou hvězdami Tomáš Würz z Tlumačova, střelec Žop Petr Sovadina mladší, otrokovický Buldok Martin Tureček a duo opor z Přerova Jan Maček, Stanislav Daďa," zve na oblíbenou hokejovou soutěž se spoustu zajimavých hráčů do Kroměříže Petr Mičola

Všechna utkání Kroměřížské amatérské hokejové ligy budou k vidění na místním zimním stadionu. Zápasy každého kola budou téměř vždy rozložené do celého týdne a budou se hrávat vesměs od 20 hodin. Hracími dny jsou většinou pondělí, středa, čtvrtek a sobota. (hot)

Přehled výsledků – 1. kolo: AHK Kroměříž – Rymice Buls 4:6, Spartak Hulín – Senators 6:2, Jiskra Chropyně – Lobodice 5:2, Žopy – Buldok Otrokovice 9:4, Rebels – Rychlov 0:4, RHL Přerov – Tovačov 5:4, Tlumačov – Red Devils 13:0. 2. kolo: Jiskra Chropyně – Senators 4:6, Spartak Hulín – Buldok Otrokovice 6:1, Rymice – Rychlov 4:6, Rebels – Tovačov 2:7, Lobodice – RHL Přerov 4:6, Žopy – Red Devils 11:1, AHK Kroměříž – Tlumačov 4:9. 3. kolo: Jiskra Chropyně – Buldok Otrokovice 4:0, Rebels – Lobodice 1:9, AHK Kroměříž – Žopy 3:5, Spartak Hulín – Red Devils 10:4, RHL Přerov – Senators 9:2, Tlumačov – Rymice 4:0, Rychlov – Tovačov 8:5. (hot)