PSG ZLÍN – KARLOVY VARY 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Kouč Zdeněk Venera se opět musel obejít bez zraněného kapitána Jaroslava Balaštíka. Jinak na led poslal kompletní čtyři formace. V brance hostí naopak dostal přednost před Mensátorem Sáblík.

Berany poslal ve 2. minutě do vedení obránce Nosek, jenž dalekonosnou střelou ze středního pásma překvapil Sáblíka. Hostům se však o deset minut později podařilo srovnat, kdy se Skladaný trefil mezi Sedláčkovy betony.

Více ze hry a nebezpečnější jsou Západočeši ale ve vyložených šancích nedokázali vyzrát na skvělého brankáře PSG. Udeřilo tak na druhé straně, když špatně vyhozený puk se po ose Rachůnek, Důras dostal k Petru Leškovi, který tváří v tvář Sáblíkovi nezaváhal. vymetl levý horní roh jeho svatyně.

Potřebný klid na hole domácích dala využitá přesilová hra v úvodu třetí třetiny, kdy Kubišovu přihrávku přetavil ve třetí gól, svůj letošní premiérový Roman Vlach. Herně lepší Západočechy v cestě za body srážely individuální chyby. V 51. minutě tak přišel čtvrtý gól v jejich síti, o který se střelou z úhlu postaral Záhorovský.

Branky a nahrávky: 2. Nosek, 32. Leška (Důras, Rachůnek), 43. Vlach (Kubiš), 51. Záhorovský (Míka, Galvas) – 12. Skladaný (Pech). Rozhodčí: Froňo, Jeřábek – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití 1:0. Diváci: 4389. Muž zápasu: Leška.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Galvas, Míka, Linhart, Lučka – Rachůnek, Leška, Důras – Köhler, Kollár, Sivák – Záhorovský, Vlach, Kubiš – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach, Hrazdíra.

Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Čuta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Parýzek, Brňák – Kumstát, Skladaný, Košťál – Melenovský, Kristek, Pletka – Haščák – Pech, Skladaný – Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antoník, Kněžický.