HK KROMĚŘÍŽ – HCM SLOVAN ROSICE 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Už ve 4. minutě se do vedení dostaly Rosice. V 10. minutě vyrovnal Šerka. Půl minuty před koncem první části se hosté podruhé dostali do vedení.

„V první třetině jsme hráli hodně bojácně. Je vidět, že máme málo natrénováno. Bruslili jsme minimálně,“ přiznal domácí kouč Lubomír Vodárek.

Čtyři minuty po přestávce domácí využili přesilovku, když autorem branky byl Novák. Třetí gól domácích dal opět v početní výhodě obránce Setinský. Téměř celá druhá třetina se odehrávala před brankou Rosic.

„V kabině jsme si něco řekli. Udělal jsem nějaké změny v sestavě. Kluci začali bruslit a hned to bylo na ledě vidět. Rosice jsme přehráli,“ dodal Vodárek.

Už po pětadvaceti vteřinách třetí třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Večerka. Rosice snížili na 4:3, ale pátý gól domácích přidal Šerka. Pět minut před závěrečnou sirénou hosté znovu snížili na rozdíl jediné branky, ale k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná power-play.

„Vždy když jsme se dostali do dvoubrankové vedení, tak přišlo uspokojení a soupeři jsme dovolili brzy gólově odpovědět. Navíc nám začali docházet síly. Je vidět, že nám chybí tréninky,“ řekl Vodárek

Branky a asistence Kroměříže: 10. Šerka (Holík, Novák), 24. Novák (Holík, Šerka), 36. Setinský (Šerka), 41. Večerka (Holík), 52. Šerka (Novák). Vyloučení: 6:4. Diváci: 120.

Kroměříž: Vybíral – Večerka, Setinský, Jelínek, Telecký, Pristach, Rizman – Novák, Šerka, Holík – Bečka, Foret, Židlík – Kuneš, Rozsypal, Frajt – Vitoslavský. Trenér Lubomír Vodárek.