Svěřenci trenéra Hlobila moc dobře vědí, že si nemohou dovolit zaváhat, chtějí-li si udržet alespoň minimální náskok před poslední Karvinou. Ato rozhodně chtějí.

Po prohrách vBlansku, Přerově a doma sHodonínem všichni vkroměřížském táboře věří vúspěch proti Uničovu.

„Nechceme být poslední. Jenže Uničov, který je vtabulce jen příčku před námi, teď předvádí výborné výkony. Nebude to lehké utkání,“ myslí si trenér Kroměříže Viktor Hlobil. Hanáci vzákladní části Uničov doma porazili 7:4, na jeho ledě podlehli 5:7 a vnadstavbě doma znovu prohráli 3:7. Vposledním vzájemném zápase si Uničov otevřel vKroměříži střelnici a bez známky obtížnosti porazil tenkrát svého soka.

„Musíme dobře bránit střední pásmo, celý tým se musí soustředit na obranou hru. Uničov nesmíme pouštět do naší třetiny, aby si nevytvářel tlak. Nemůžeme už teď hrát hokej, ale antihokej,“ přiznává Hlobil.

Výkon některých hráčů se Hlobilovi vzápase sHodonínem nelíbil, proto dostali příležitost ihráči juniorského týmu. „Do utkání půjdeme vtakovém složení, vjakém jsme končili zápas sHodonínem,“ dodává Hlobil. Ten věří, že gólman Vybíral zapomene na inkasované branky a bude chytat sčistou hlavou.

Desátý Uničov zatím nasbíral oosm bodů víc než Kroměříž. Vuplynulém kole zvítězil vKarviné 5:2. Hosté měli kvýkonu hlavního sudího ve druhé dvacetiminutovce řadu připomínek. „Chápu, že rozhodčí dělá chyby. Ale tentokrát nás neustále vylučoval a rozbíjel hru. Místo aby hru uklidnil, cíleně šel po synovi Tomášovi a kapitánu Komínkovi. Snažil se je provokovat,“ popsal Sršeň neobvyklé praktiky.

Na dálku se bude ubírat zrak Kroměřížských ido Opavy, kde domácí budou hrát sposlední Karvinou. „Opava bojuje oplay off, proto se bude určitě snažit vyhrát. Jak znám trenéra Opavy, tak Karviné nedá jeho tým nic zadarmo,“ řekl kroměřížský kouč.