HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 - HK KROMĚŘÍŽ 16:2 (5:1, 3:1, 8:0)
Do tříbrankového vedení šli domácí už na začátku utkání. Kroměříž ještě dokázala snížit Klimeckým na 3:1. „Rozhodčí nás hned v úvodu poslal do tří a během oslabení jsme dvakrát inkasovali. To samé se opakovalo o několik minut později. V první třetině jsme dostali čtyři branky z pěti v oslabení,“ řekl trenér Kroměříže Zdeněk Bečka.
Druhou branku vstřelili hosté ve druhé třetině, když na 6:2 korigoval Motal.
„Hráli jsme jenom na dvě obrany a na hráčích se začala projevovat únava. Navíc domácí mají velmi kvalitní tým,“ přiznal Bečka.
Závěrečná třetina byla zcela v režii domácích, kteří dali osm gólů a připsali si rekordní výhru 16:2.
Kroměřížští na ledě soupeře nesložili ani tři kompletní pětky. Viróza vyřadila několik hráčů základní sestavy. Navíc gólman Vybíral měl problémy se zády a nastoupil až ve třetí třetině, kdy pro zranění musel opustit branku Zapletal.
„Dostal tři střely do hlavy a necítil se dobře. Proto ho musel nahradit zraněný Vybíral, kterému domácí sázeli jeden gól za druhým,“ vysvětlil kroměřížský trenér.
Branky Kroměříže: Klimecký, Motal. Vyloučení: 6:14 + Jelínek, Vybíral (Kroměříž) 10 min. nesp. chování, Rizman (Kroměříž) trest ve hře za nesp. chování. Využití: 7:0
Kroměříž: Zapletal (44. Vybíral) – Rizman, Bednařík, Pírek, Veselský – Jelínek, Novák, Setinský – Židlík, Šerka, Motal – Klimecký, Kupec, Holík. Trenér Zdeněk Bečka.