„Doufám, že Dominik přijede. Byla to shoda náhod. Kamarád, který tady dlouhá léta hrál hokej a nyní se pohybuje v Praze, se s ním přátelí. Tak nám s tím pomohl," popsal manažer klubu Karel Holík.

Kroměříž, která v současnosti hraje krajskou hokejovou ligu, měla dokonce jednou našlápnuto do nejvyšší soutěže. Bylo to během druhé světové války, kdy jsme tenkrát vypadli s Uherským Ostrohem," prozradil Holík s tím, že dalším úspěchem bylo semifinále II. národní hokejové ligy v sezoně 2002/2003 proti Olomouci, která tenkrát postoupila do druhé nejvyšší české soutěže.

Kroměřížský hokej vznikl v roce 1913 a premiérový zápas sehrál s Olomoucí, kterou porazil 2:1. Zajímavé je, že kroměřížský hokej vznikl o 16 let dřív než ve Zlíně. Právě „baťovci" sehráli vůbec své první utkání proti Kroměříži, která vyhrála přesvědčivě 7:2.

Kroměříží prošli i borci, kteří si vyzkoušeli extraligu. Tomáš Zbořil je vůbec nejslavnějším odchovancem, v dresu Hanáků nastupoval i někdejší reprezentant Roman Ryšánek. „Oba by se měli zúčastnit. Slovenskou extraligu hrával i Jirka Osina, který dodnes hraje v Přerově druhou ligu. Těch lidí bylo víc. Hlavně to děláme pro ty, kteří se jakýmkoliv způsobem angažovali v kroměřížském hokeji," poznamenal Holík, který pozval Martina Dejdara i Mariána Jelínka. Autogramiády zlínských hokejistů se pak zúčastní Petr Leška, Zdeněk Okál, Jiří Marušák, Petr Zámorský a Ondřej Veselý. ⋌(dan)

Program oslav

Zítra – mladší žáci: Kroměříž – Uh. Ostroh (12–13.30), starší žáci: Kroměříž – Uherský Ostroh (14–15.30), autogramiáda hráčů PSG Zlín (16–17), muži: Kroměříž – Přerov (17–19.15), volná zábava s moderátory Rádia Kroměříž (19.30–22).

Neděle – výběr bývalých hráčů HK Kroměříž – výběr osobností Olymp Praha (14–16.30), ukončení oslav (16.30–17).