V nominaci kouče Miloše Říhy nechybí ani rodák z Kroměříže a bývalý forvard Zlína Filip Chytil a také odchovanec zlínského hokeje a bek Hradce Králové Petr Zámorský.

Na světovém šampionátu se představí i odchovanec Vsetína a útočník obhájce Stanley Cupu Washingtonu Capitals Dmitrij Jaškin.

Naopak zlínský forvard Tomáš Fořt se po dlouhé sezoně vydá na dovolenou.

Nominace reprezentace na MS 2019

Brankáři (3): Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci (8): Radko Gudas (Philadelphia, NHL), Jan Rutta (Tampa Bay, NHL), Filip Hronek (Detroit, NHL), David Sklenička (Laval, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Petr Zámorský (Mountfield HK), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci (14): Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay, NHL), Michael Frolík (Calgary, NHL), Dominik Simon (Pittsburgh, NHL), Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána (oba Washington, NHL), Filip Chytil (New York, Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.

Hlavní trenér: Miloš Říha.

Asistent: Robert Reichel.

Trenér brankářů: Zdeněk Orct.

Manažer: Jan Černý.

Videokouč: Josef Janča..

Kondiční trenérka: Hana Bubníková.

Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.

Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.

Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan.

Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program utkání v základní skupině MS

Pátek 10. května: Česko – Švédsko (20:15)

Sobota 11.května: Norsko – Česko (20:15)

Pondělí 13. května: Rusko – Česko (16:15)

Čtvrtek 16. května: Česko – Lotyšsko (20:15)

Pátek 17. května: Česko – Itálie (20:15)

Neděle 19. května: Rakousko – Česko (16:15)

Úterý 21. května: Česko – Švýcarsko (12:15)