HHK VELKÉ MEZIŔÍČÍ – HK KROMĚŘÍŽ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Hosté nastoupili jen s deseti hráči v poli. Ostatní skolila viróza. Už od 4. minuty Kroměříž prohrávala. Domácí své vedení ve druhé třetině zvýšili, ale branka Setinského dávala ještě hostujícímu týmu před poslední třetinou šanci na bodový zisk. Ve třetí třetině se ale branky už dočkali jenom hráči Velkého Meziříčí.

„Bylo to vyrovnané utkání. Očekával jsem, že domácí, kteří se posílili o některé hráče Břeclavi, budou lepší. Myslím si, že byli k poražení. Opravdu jsme doplatili na to, že nás bylo tak málo. Od poloviny utkání jsme hráli ještě bez Nováka, který byl po vzájemné potyčce vyloučen do konce utkání. V závěru už nás domácí ubruslili a my jsme odešli fyzicky,“ řekl k utkání trenér Zdeněk Bečka.

Situace na čele tabulky se vyrovnala, a tak Kroměříž zatím svého soupeře pro play-off ještě nezná.

„Nám je jedno jestli nastoupíme proti Uherskému Hradišti, nebo Uherskému Brodu. Soutěž je vyrovnaná. Doufám, že na vyřazovací část složíme silnou sestavu a pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek,“ řekl Bečka.

Dnes od 17 hodin nastoupí Kroměříž na svém ledě proti pátým Boskovicím.

„Nastoupí junioři, takže by nás mělo být víc než ve Velkém Meziříčí,“ dodal kroměřížský trenér.

Branky a nahrávka: 4. Šlapal (Šoukal), 35. Troščák (Krča, Kočí), 53. Krča (Šoukal) – 44. Setinský (Jelínek). Vyloučení: 6:7, navíc Šerý (Velké Meziříčí) a Novák (Kroměříž) 5 + DKU. Využití: 0:0. Diváci: 152

Kroměříž: Vybíral – Župka, Šerka, Jelínek, Novák, Pírek, Bečka, Židlík, Setinský, Veselský, Vinklárek.

Pořadí: 1. HC Mor. Budějovice 24 bodů, 2. HC Uherské Hradiště 23, 3. HC Uherský Brod 22, 4. HC Kometa Úvoz 19, 5. SK Minerva Boskovice 19, 6. HOKEJ Uherský Ostroh 17, 7. HC Velká Bíteš 10, 8. HC Vyškov 9, 9. HK Kroměříž 9, 10. HHK Velké Meziříčí 8.