UHERSKÝ OSTROH – KROMĚŘÍŽ 6:7 (2:1, 0:4, 4:2)

Utkání rozhodla druhá třetina, ve které domácí inkasovali čtyři branky. „Z naší strany to byl totální výbuch. Opět se projevila naše tradiční bolest, kdy jsme měli spoustu vyloučených," zlobil se ostrožský trenér Karel Buřič.

V závěrečné části Hanáci odskočili až na 2:7, domácí ale dokázali vstát z popela a zápas pořádně zdramatizovali. „Měli jsme v závěru štěstí. Zápas byl hodně divoký. Náskokem jsme se uspokojili. Udělali jsme zbytečné fauly, Ostroh přesilovky proměnil a dostal se zpět do hry," litoval trenér Kroměříže Zdeněk Bečka. „Snížili jsme na rozdíl jediného gólu, pak ještě puk několikrát poskakoval v brankovišti, vyrovnání ale bohužel nepřišlo," litoval promarněných šancí domácí kouč. „Snad se nám do sobotního zápasu vrátí někteří marodi, v Kroměříži určitě chceme zabojovat a vrátit sérii do Ostrohu," dodal bojovně Karel Buřič.

„Škoda že jsme je nechali v posledních sedmi minutách ještě čichnout. Mrzí mě to, kdyby k nám jeli po debaklu, měli by to složitější," myslí si Bečka. Branky: Frolek 2, Rauš, Nevídal, Stašek, R. Kučera – Sedlář 2, Župka 2, Bouda, Merta, Jelínek. Uh. Ostroh: Šurý (25. Valúch) – Frolek, Nevídal, Šimeček, Stašek – Tóth, Galuška, Ťok – Rauš, Matušek, Beneš – R. Kučera, Barák, Větříšek – M. Kučera, Matějčný. Kroměříž: Vagner – Župka, Večerka, Vávra, Gazda, Drábek Rajnoha, Paksi – Sedlář, Jelínek, Vaněk – Merta, Křemeček, Bouda – Stejskal, Vybíral, Murín – Zapletal. Trenér: Z. Bečka.

ŠTERNBERK – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)

Hradišťané se museli obejít bez sedmi hráčů, přesto byli Šternberku půl zápasu vyrovnaných soupeřem. „Na rozdíl od domácích jsme ale nedávali šance. Těsně před jejich třetím gólem netrefil Dobeš úplně prázdnou branku a z protiútoku jsme inkasovali. To byl zlomový okamžik," nechal se slyšet hradišťský trenér Petr Sakrajda, který ale doufá, že série se natáhne na tři zápasy. „Před týdnem jsme doma Šternberk porazili, věřím, že v sobotu to zopakujeme," dodal hradišťský lodivod Branky Hradiště: Šrenk, Haničinec. Uh. Hradiště: Vlachynský – Lažek, Foltýn, Studený, Bachan, Nikl – Dobeš, Červenka, Fridrich – Brada, Matušenko, Loupal – Horehleď, Šrenk, Haničinec.