V 5. kole Plačkov porazil Vážany 7:6 po samostatných nájezdech. ,,V duelu dvou předních celků soutěže jsme si ve 12 .minutě po brankách Holíka a Ohanky vypracovali dvougólový náskok. Později to ovšem bylo 4:5 a ve třiatřicáté minutě jsme ještě prohrávali 5:6. Po celý průběh zápasu nás totiž srážely individuální chyby. Naštěstí pět minut před koncem Šerka vyrovnal na 6:6 a bonusový bod navíc nám v rozhodujících nájezdech zajistil Aleš Pšurný," byl nakonec spokojený i za dvoubodový skalp nepříjemného protivníka útočník Plačkova Jiří Dobeš.

V 6. kole Hanáci z Plačkova překonali Slušovice 7:5. ,,Mužstvo ze Zlínska má silný kádr a v partii s ním jsme se dostávali pozvolna do tempa. Navíc nám utekl začátek. Ve třetí minutě jsme po trefách Michala Višenky a Prokše prohrávali 0:2. Teprve potom jsme se probudili. O osudu utkání se ale rozhodlo až ve třetím dějství, kdy za stavu 6:5 definitivně strhl vítězství na naši stranu po spolupráci s Ohankou Šerka. V této fázi střetnutí už jsme lépe bruslili i stříleli," oddechl si Dobeš.

V 7. kole Plačkov utrpěl debakl od kolektivu HC Reds 5:10. ,,Přestože jsme měli proti čtvrtému týmu tabulky víc ze hry, postupně jsme prohrávali 0:1, 1:2 a dokonce 2:7. Většinu branek jsme dostávali z brejkových akcí. V nich vynikali Milan Náleza a Petr Židlík, čich na góly měl také Kuneš. Rozdíl byl i v gólmanech. Zatímco Jiří Novák soupeře podržel, náš Cabák neměl svůj den," snažil se najít příčiny nečekaného výpadu forvard poraženého celku Jiří Dobeš.

Výsledky:

5. kolo: Holešov Gators – Barex Chropyně 9:4 (Kalvoda 3, Malý 2, Pravda, Buchta, Matula, Polášek – Švajda 2, Křetinský, Král), Plačkov – Vážany 7:6 po SN (Holík 2, Pšurný 2, Šerka, Venera, Ohanka – Kučera 2, Jakub Židlík 2, Marcián, Stodůlka), Hanák Team Kroměříž – Reds 9:5 (Vondruška 2, Dostál 2, Drulák 2, Milan Berčík, Rod, Klár – Náleza 2, Kostrůnek 2, Petr Židlík), Slušovice – Chomýž 6:4 (Michal Višenka 2, Jiří Višenka, Prokš, Macho, Kuňák – Petr Sovadina ml., Marek Frajt, Miroslav Frajt, Večerka).

6. kolo: Plačkov – Slušovice 7:5 (Kubiš 2, Šerka 2, Setinský, Ohanka, Pospíšil – Prokš 2, Michal Višenka, Jakub Štětkář, Jiří Višenka), Reds – Barex Chropyně 8:4 (Petr Židlík 2, Bohumír Zavadil 2, Náleza 2, Loučka, Kodr – Olša, Horčička, Lhotský, Král), Hanák Team Kroměříž – Chomýž 4:2 (Dostál 3, Rod – Petr Sovadina ml., Marek Frajt), Vážany – Holešov Gators 11:5 (Marcián 4, Motal 2, Jakub Židlík 2, Hečko, Mlčoch, Kučera – Buchta 3, Řihák, Kalvoda).

7. kolo: Chomýž – Holešov Gators odl., Plačkov – HC Reds 5:10 (Morev, Opravil, Setinský, Ohanka, Holík – Kuneš 3, Náleza 2, Petr Židlík 2, Bohumír Zavadil, Loučka, Drábek), Barex Chropyně – Vážany 2:9 (Michal Zavadil, Račko – Motal 4, Hečko, Petr Mlčoch, Marcián, Kučera, Jakub Židlík), Hanák Team Kroměříž – Slušovice 5:9 (Drulák 2, Batěk, Dostál, Tomáš Berčík – Prokš 4, Jaromír Vaněček 2, Velinský, Jakub Štětkář, Radek Štětkář).