České juniorské družstvo přitom odjíždělo na soutěž s tajným přáním neobsadit poslední místo a nesestoupit z elitní skupiny do nižší, a tento skromný cíl byl nakonec bohatě překročen.

Soutěž probíhala v kolébce světového hokeje, a naše mladé hráčky zde odehrály utkání s těmito výsledky v základní skupině: Kanada – ČR 11:2, Finsko – ČR 3:5, Německo – ČR 2:3.
Semifinále: USA – ČR 8:0, o 3. místo: ČR – Švédsko 4:2

Česká republika se tak stala po dvoubrankovém vítězství v zápase o 3. místo se Švédskem nejúspěšnějším evropským týmem, a má zřejmě nakročeno k dalším úspěchům v juniorské kategorii.

Martina Křupková je žákyní 1. ročníku SPŠ MV v Holešově, hokej hraje za brněnský tým Bulldogs Brno na postu útočnice. Patří mezi nejlepší hráčky tohoto celku.

V základní skupině celostátní ligy byla v kanadském bodování brněnského družstva na čtvrté příčce s 16 brankami a 13 asistencemi. Na MS patřila mezi nejmladší hráčky našeho týmu.

V České republice se hraje celostátní liga žen, ve které ve třech skupinách soupeří 16 celků. Celkem je v České republice registrováno asi 400 aktivních hráček.

Jaký obrovský rozdíl například proti Kanadě, kde hraje hokej 60 000 žen a děvčat. O to víc si můžeme vážit ojedinělý úspěch juniorského hokejového týmu.