RI OKNA ZLÍN – SPARTA PRAHA 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Stav série: 0:3

Berani splnili, co fanouškům slíbili. Na Spartu vlétli a téměř celá první třetina se odehrávala v těsně blízkosti Přikrylovy brány. Hostující gólman ale ustál i dvě největší šance Zlína. Nejprve minul prázdnou bránu Balaštík, posléze neproměnil své sólo Kubiš.

„To považuji za zlomový bod. Kdybychom v první třetině inkasovali, kdo ví, jakby se zápas vyvíjel,“ oddechl si sparťanský asistent Marian Jelínek „Kluci chtěli zvítězit, vstoupili do zápasu aktivně, ale zradila nás tak jako v celé sezoně bídná koncovka,“ posteskl si jeho protějšek Zdeněk Venera.

Přesto se mohl radovat jako první. Po hezké individuální akci vyzval Vlach ke skórování Kubiše a ten odčaroval Přikrylovo kouzlo. To ale bylo po hříchu vše, co Zlínští ze svého velkého tlaku vytěžili. Pak úřadovala Sparta. A stačila jí chvilička. Ton šikovnou tečí srovnal a rozdílovou branku po hezkém sólu zaznamenal ještě před druhou sirénou Langhammer.

„Inkasovaná branka nás paradoxně nakopla, stejně jako v prvním utkání v Praze. Pak už jsme hráli mnohem lépe, podařilo se nám otočit skóre a zápas jsme bezpečně kontrolovali,“ pochvaloval si zlepšený projev svých svěřenců Jelínek. „Bohužel nám nepomohlo ani to, že jsme stáhli do tohoto utkání sestavu na tři pětky. Sparta vyhrála zaslouženě,“ uznal kouč Beranů.

Zlínské naděje na zvrat v sérii totiž vzaly za své při vyloučení Rachůnka, které na začátku třetí třetiny potrestal Gulaši. Poslední ránu pak Zlínu při další přesilovce zasadil průbojný Netík. V tu chvíli už ale na ledě existovalo pouze jedno mužstvo.

„Asi by se musel stát zázrak, abychom Spartu vyřadili, ale nic nebalíme a v sobotu budeme chtít opět zvítězit,“ slíbil po utkání Zdeněk Venera. „Ještě jedna výhra nám k postupu chybí a určitě nebude lehké, abychom na ni dosáhli už v příštím zápase. Je to náš ale náš cíl,“ ubezpečil sparťanský asistent.

Čtvrtý duel začíná opět ve Zlíně v sobotu od 17 hodin.

Branky a nahrávky: 23. Kubiš (Vlach, Záhorovský) – 31. Ton (Vykoukal), 38. Langhammer (Netík), 44. Gulaši (Broš), 54. Netík (Vykoukal). Vy­loučení: 4:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Minář, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 6392. Muž zápasu: Přikryl.

RI OKNA ZLÍN: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Rachůnek, Kollár, Andrašovský – Kubiš, Vlach, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach, Hrazdíra.

HC SPARTA PRAHA: Přikryl – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec – D. Výborný, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Koreis, Hrdel – Mrňa, Podlešák, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Robert Štach