HK KROMĚŘÍŽ – HC KOMETA ÚVOZ 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

V prvních minutách si zachytal více brankář Komety Vrba, na kterého šla řada střel. Především šance Motala, Murína a Nedbala volaly po brance. Do útoku se více drala Kroměříž, která byla aktivnějším mužstvem, ale když hosté vystrčili drápky, měla i obrana domácích co dělat.

„Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Bylo to z naší strany špatné. Potom jsme sestavu stáhli na tři útoky a dostali jsme se do tempa. Znovu jsme měli problémy s proměňováním šancí. Je to pořád dokola,“ řekl domácí trenér Zdeněk Bečka.

Ve 24. minutě zapomněli domácí obránci před Vybíralem Otoupalíka, pro kterého nebyl problém dopravit puk za brankovou čáru. Hosté mohli krátce před koncem druhé třetiny své vedení navýšit, ale domácí tým podržel pohotovým zákrokem Vybíral.

„Hosté hráli chytře. Nahazovali puky, které dobruslovali. Zbytečně se nehrnuli do útoku, naopak střední pásmo dobře zahušťovali. Navíc jejich gólman, který chytá juniorskou extraligu, měl řadu kvalitních zákroků. Naši obránci zbytečně dlouho drželi puk. Bylo to takové utahané,“ zhodnotil druhou třetinu Bečka.

V závěrečné části měli domácí několikrát výhodu početní převahy, ale dlouho se nedokázali gólově prosadit.

„V přesilovkách to bylo hodně bez pohybu. Soupeř nás lehce pokryl,“ uznal kroměřížský trenér.

Jeho svěřencům se nakonec přeci jenom podařilo jednu přesilovku využít. Šest minut před koncem našel Gazda před brankou volného Murína, který dopravil už bez problémů kotouč za brankovou čáru.

Po třech minutách ujel obraně hostů střelec jediné branky domácích Murín, ale na Vrbu nevyzrál.

A protože utkání skončilo nerozhodně, přišly na řadu podle nových pravidel soutěže samostatné nájezdy. V nich se přesně trefil při druhém nájezdu domácí Murín, ale hostující Otoupalík ve třetí sérii srovnal. Rozhodnutí přinesl až čtvrtý domácí nájezd Radovana Krybuse, kterému se puk sice svezl z hokejky, ale přesto skončil s velkým štěstím za zády Vrby.

„Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu. Doufám, že dnešní zápas byl pro hráče už dostatečným varováním, protože naše výkony mají klesající tendenci,“ řekl po utkání Zdeněk Bečka.

Branky a asistence: 54. Murín (Gazda) – 24. Otoupalík (Tůma, Raška). Rozhodující nájezd proměnil Krybus.

Kroměříž: Vybíral – Župka, Večerka, Osina, Gajdoš, Vinklárek, Gazda – Sedlář, Novák, Vybíral – Setínský, Šerka, Jelínek – Motal, Nedbal, Murín – Krybus, Holík, Rozsypal (Židlík). Trenér: Z. Bečka.