HC VELKÁ BÍTEŠ – HK KROMĚŘÍŽ 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Hosté nastoupili ve Velké Bíteši jen se třemi pětkami a výkonu týmu to zřejmě pomohlo. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně. Odehráli devět oslabení a ve dvou přesilovkách domácích vstřelili gól. Jeden gól přidali také v početní výhodě. Hosté vstoupili do zápasu lépe a jako první vstřelili gól.

„Prosadili jsme se v přesilovce. Potom domácí vyrovnali a do šatny nám dali druhý gól po naší hloupé chybě. V šatně jsme se vyhecovali a dostali jsme se zpátky do zápasu. Srovnali jsme na 2:2, ale po zbytečné chybě jsme znovu inkasovali. Za stavu 3:3 se šlo do poslední třetiny. Zaměřili jsme se hlavně na hru v obraném pásmu,“ řekl kroměřížský trenér Zdeněk Bečka.

Ve třetí třetině se hosté snažili co nejdéle držet puk v obraném pásmu soupeře a střílet z každé pozice. Kroměříž po dvou brankách vedla už 5:3. Domácí už jenom korigovali lacinou brankou.

„Hráli jsme hokej, jaký chceme předvádět, a doufám, že nám to vydrží i na Vyškov a potom na play off, kde se zřejmě střetneme s Uherským Hradištěm,“ dodal Bečka.

Branky Kroměříže: Klimecký 3, Novák, Rozsypal.

Kroměříž: Novák – Župka, Veselský, Vinklárek, Telecký, Kvasnička, Bednarčík – Jelínek, Novák, Rozsypal – Kopún, Šerka, Kupec – Pírek, Klimecký, Machálek. Trenér: Zdeněk Bečka.

HK KROMĚŘÍŽ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Po úvodním oťukávání byli úspěšnější hosté. Veselský začal v novém dresu s velkou chutí a byl největší hrozbou pro obranu Kroměříže. Své první dvě šance sice neproměnil, dotřetice se však už po ideálním pasu Bauera nemýlil – 0:1. „Veselovského jsme získali z Břeclavi na hostování do konce sezony,“ prozradil generální manažer ostrožských hokejistů Bronislav Zápařka.

Přitom domácí si vytvořili tři dobré příležitosti, ale puk do branky nedostali ani jednou. V opačném případě by se utkání zřejmě vyvíjelo jinak. Hanáci zasypali Valúcha sprškou střel, ostrožský gólman ale zářil. „V těžké chvíli nás opět podržel, jistým výkonem dodal spoluhráčům klid,“ pochválil zkušeného gólmana Zápařka. Domácí hráči se však nedokázali dostat do pořádného tempa. Málo bruslili. Útočníci se sice snažili, ale chyběl jim důraz v koncovce.

„Celou sezonu doplácíme na neproměňování šancí. Dokážeme si vytvořit během zápasu strašně moc šancí, ale nedokážeme je proměnit. Chybí nám vyložení střelci, kteří dokážou v klidu zakončit gólové situace. Před brankou jsme málo důrazní. I když se kluci snažili, tak góly nedávali,“ posteskl si kroměřížský kouč Zdeněk Bečka.

Ve druhé třetině obránci pomalu přistupovali k protihráčům a často chybovali v rozehrávce. Výsledkem byly další dvě inkasované branky, po kterých zvýšil Uherský Ostroh své vedení na 3:0. Ani přesilovky se Hanákům nedařily.

„To co trénujeme, že hráči sjíždí na osu a obránce střílí, nedokážeme v zápase realizovat. Nevím proč. Připadá mi to, že kolikrát v zápase zkouší věci, které na tréninku vůbec nenacvičujeme,“ zlobil se Bečka.

Ve třetí třetině se domácím přeci jen podařilo skórovat. Jedinou branku Kroměříže vstřelil Ferenc. Za několik minut přišla další vyložená šance domácích, ze které mohli vstřelit kontaktní gól, ale zůstala nevyužita. Domácí nešťastný moment očividně zaskočil a záhy inkasovali další gól. To byla pro kroměřížský tým krutá rána a zbytek zápasu dohrál v hlubokém útlumu.

Branky: 45. Ferenc – 14. Veselský, 27. M. Rapant, 36. a 51. Nevídal, 52. Tóth. Vyloučení: 6:7, využití: 0:1.

Kroměříž: Vágner – Župka, Osina, Bednarčík, Rizman, Vinklárek, Telecký, Švajda, Kvasnička – Kuneš, Rozsypal, Novák – Holík, Šerka, Setinský – Krybus, Kopún, Murín – Nedbal, Ferenc, Židlík. Trenér: Zdeněk Bečka.