HK KROMĚŘÍŽ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Od prvních minut hrály oba týmy s maximálním nasazením a úroveň zápasu několikanásobně převýšila utkání v základní části. „Všichni jsme věděli, že je to nejdůležitější utkání v této sezoně. Pokud nepřejdeme přes Uherský Ostroh, končíme,“ připomenul domácí trenér Lubomír Vodárek.

Do první šance se dostal v 9. minutě hostující Kašný, ale jeho dorážka šla těsně vedle. Aktivnější hráče Uherského Ostrohu držel na uzdě domácí gólman Vybíral.

Po přestávce mohli jít do vedení domácí, jenže v přesilovce minul Murín úplně odkrytou branku. V polovině utkání se tak radovali hosté. Kučera našel před brankou volného Totha a nejlepší hráč utkání se nemýlil. Hokejisty Uherského Ostrohu úvodní branka povzbudila a Vybíral v kroměřížské brance musel několikrát zachraňovat.

„Podal znovu výborný výkon a držel nás stále ve hře,“ pochválil nejlepšího muže domácích kouč Vodárek.

Start do závěrečné části vyšel domácím. Už po 38 vteřinách pohotově dorazil puk za záda Břištěly Setinský. Z domácích padla nervozita a vytvořili si několik slibných situací.

„Až ve třetí třetině jsme začali hrát podle mých představ. Do té doby se nám moc nedařilo. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale měli jsme i trochu smůly. Druhý gól visel doslova na vlásku,“ řekl smutný Vodárek.

Gól však padl na druhé straně. Toth se proměnil v nahrávače a Kučera z bezprostřední blízkosti překonal Vybírala. Poslední šanci na vyrovnání měla Kroměříž v 53. minutě, když hrála téměř minutu a půl přesilovku pět na tři. Přes několik závarů se ji srovnat nepodařilo, a tak před odvetou jsou ve výhodě hokejisté Uherského Ostrohu.

„Není ještě všem dnům konec, ale bude to velice těžké, protože v prvním utkání byl Uherský Ostroh lepším mužstvem. Dnes nám hodně chyběl Kuneš. Diváci budou své hráče hnát do útoku a to může být nakonec naše výhoda,“ dodal kroměřížský trenér.

Branky a asistence: 41. Setinský (Novák) – 33. Toth (Kučera), 52. Kučera (Toth). Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 70.

Kroměříž: Vybíral – Setinský, Večerka, Bečka, Pristach, Gazda, Vinklárek – Jelínek, Novák, Rozsypal – Frajt, Židlík, Holík – Murín, Nedbal, Motal – Foret.

Uherský Ostroh: Břištěla – Frolek, Vaněk, Uherek, Klauda, Nevídal, Hulman – Kolář, Kučera, Toth – Slaný, Ťok, Rakoczy – Kočiš, Vitoslavský, Kašný.